Misafir
6,3535
5,6799
259,51
ÜYE GİRİŞİ

‘Belediye arazileri kendi şirketine satıyor!’

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka yaptığı açıklamada Yunusemre Belediyesini topa tuttu. Bozyaka, “Yuntdağı parsel parsel Yunusemre Belediyesi tarafından satılıyor. Belediye satıyor, belediyenin şirketi satın alıyor. Neden bu şirket alıyor? Sorduk, cevap gelmedi. Aldığı arazileri belli çıkar odaklarına daha ucuz fiyatlarla sattı mı?” ifadelerini kullandı.

‘Belediye arazileri kendi şirketine satıyor!’

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka yaptığı açıklamada Yunusemre Belediyesini topa tuttu. Bozyaka, “Yuntdağı parsel parsel Yunusemre Belediyesi tarafından satılıyor. Belediye satıyor, belediyenin şirketi satın alıyor. Neden bu şirket alıyor? Sorduk, cevap gelmedi. Aldığı arazileri belli çıkar odaklarına daha ucuz fiyatlarla sattı mı?” ifadelerini kullandı.

 

Muzaffer Kirt

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka yaptığı açıklamada, “Basın emekçilerini tenzih ediyoruz. Bazı medya patronlarına yönelik sitemimiz var. Geçtiğimiz gün Akgedik’te bir basın açıklaması yaptık. Mahalle halkının tarım arazilerinin, evlerinin üzerinden Yunusemre Belediyesi tarafından yol geçirilmek suretiyle işgal edildiğine tanık olduk. Bu konuyla ilgili de mahalle halkının yanında olduğumuzu, onların evlerinin başına yıkılmasına karşı olduğumuzu, belediye yetkililerinin bu konuyla ilgili bir an evvel çalışma yapması gerektiğini söyledik. Bizden çok mahalle halkının konuştuğu bir basın açıklaması yaptık. Ancak bu basın açıklaması sadece 3 gazetede yer aldı. Bundan da çok büyük bir üzüntü duymadık. Buna zaten alışığız. Asıl bizi üzen olay şu oldu:  Bizim açıklamamıza yer vermemiş olmalarına rağmen belediyenin konuyla ilgili karşı cevabına, sert ve nezaket dışı bir dille verilen cevabı manşetlerine taşımaları bizi üzdü. Gazetecilik dedikleri, taraflı gazetecilik dedikleri acaba bu mudur?”dedi.

 

“YUNUSEMRE BELEDİYESİ SATIYOR BELEDİYENİN ŞİRKETİ SATIN ALIYOR”

 

Bozyaka, “Bizim burada konuşabileceğimiz, bildiğimiz daha birçok şey var. Manisalıların birçok kısmının bildiği gibi bazı medya patronlarıyla Yunusemre Belediyesi’nin nasıl ticari ilişkileri olduğunu bunların hepsini detaylarıyla biliyoruz. Umut ediyoruz ki önümüzdeki günlerde daha tarafsız bir medya bu yerel seçim sürecini yürütecektir. Bütün umudumuz bu. Gelelim basın açıklamasının içeriğine. Pazartesi günü bir haberimiz daha gazetelerde yer aldı. Dedik ki Yuntdağı parsel parsel Yunusemre Belediyesi tarafından satılıyor. Yuntdağı’ndaki tarım arazileri, meralar, daha önce köy tüzel kişiliğine ait olan bütün taşınmazlar birer birer babalarının malları gibi satılıyor. Kim satıyor? Yunusemre Belediyesi. Hem de alelacele, giderayak, belediyeyi teslim etmeye 6 ay gibi bir süre kalmışken. Bunu dile getirdik ve sorular sorduk. Akgedik’le ilgili soruya cevap veren Yunusemre Belediyesi bu konudaki sorularımızı yanıtsız bıraktı. Başka sorularımız da oldu. Dedik ki ‘Yolsuzluk iddiaları var.’ Belediyenin MAYEB isimli bir şirketi var. Yunusemre Belediyesi satıyor, belediyenin şirketi satın alıyor. Neden bu şirket alıyor? Sorduk, cevap gelmedi. Belediyenin şirketi paravan olarak kullandığı iddiaları var. Doğru mu? Diye sorduk cevap gelmedi.  MAYEB kaç tane arazi aldı? Kaç liradan aldı? Aldığı arazileri belli çıkar odaklarına daha ucuz fiyatlarla sattı mı? Diye sorduk. Ona da cevap gelmedi. Bu soruları tekrar soruyoruz: MAYEB bu arazileri neden satın alıyor, kimin için satın alıyor, neden her taşın altından bu şirket çıkıyor? Bununla ilgili merakımızı Yunusemre Belediyesi’nin gidermesini bekliyoruz”

“BU PARALAR NEREYE GİDİYOR?”

Yuntdağı’nda satılan bu arazilerin gelirlerinin nereye harcandığını soran Bozyaka, “Çok büyük bir gelirden bahsediliyor. Bu rakamlarla Yunusemre Belediyesi ne hizmet verdi? Yunusemre Belediyesi ‘TOKİ yaptım’ deyip duruyor. Ama TOKİ’yi de Toplu Konut İdaresi yapıyor. Hepimiz biliyoruz. Bir hükümet projesi. Ama sahipleniyor. Bizim gördüğümüz, Yunusemre Belediyesi’nin yapmış olduğu hiçbir icraat yok. Bitmiş bir icraat yok. Bu paralar nereye gidiyor? Yunusemre Belediyesi. Diyor ki, ‘Asılsız, yalan ve safsata dolu haberler.’ Siz burada Akgedik Mahallesi sakinlerini yalancılıkla suçluyorsunuz. Biz halkın sesiyiz. Halkın partisinin temsilcileriyiz. Ve halkın partisinin temsilcileri olarak Akgedikli vatandaşlarımızın seslerini duyurmak bizim görevimizdir. Diyor ki Kılıç Kaya; ‘Hiçbir ağaç kesilmedi. Tarım arazilerinin içerisine girilmedi.’ E biz vatandaşlarımızla birlikte fotoğraflar çekildik. Gazetelerde boy boy var. Bu ağaçları kim kesti” dedi.

“BİZ DE SİZİ ALKIŞLAYALIM”

Bozyaka, “Açıklamada konuyu sürekli TOKİ’ye getiriyorlar. Yapmadıkları TOKİ üzerinden siyasi rant sağlamaya devam ederlerse bilsinler ki o rantın da altında kalırlar. Çatıları akan, bodrumlarına su giren, camları çerçeveleri olmayan ucube eski Rus evlerine benzeyen beton yığınıdır o evler. Son olarak demiş ki Kılıç Kaya, ‘delikanlılık yürek ve bilek işidir.’ Sayın Kaya, delikanlılık sözünün eri olma işidir. Vicdan işidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemek değil, korumaktır. Bazı medya patronlarına iş vermek değil, hakkı olan vatandaşın hakkını savunmaktır. Delikanlıysanız bunları yapın, biz de sizi alkışlayalım” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim