Misafir
6,8276
6,1045
250,86
ÜYE GİRİŞİ

‘Kitap okumayı desteklemiyor musunuz?’

Öğrencilerin kitap fuarına katılımını engelleyen Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü eleştiren Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, “Ne demektir ‘Farklı maksatların gözetiliyor olması’ ? Ne demektir ‘Tek taraflı bir boyut öne çıkartılması’. Hiç bir gerekçe kitap okuma konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünü görevini yapmaktan alıkoyamaz. Manisa ili kitap okuma konusunda mağdur edilemez” dedi.

‘Kitap okumayı desteklemiyor musunuz?’

Öğrencilerin kitap fuarına katılımını engelleyen Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü eleştiren Eğitim Sen Manisa Şube Başkanı Metin Demirel, “Ne demektir ‘Farklı maksatların gözetiliyor olması’ ? Ne demektir ‘Tek taraflı bir boyut öne çıkartılması’. Hiç bir gerekçe kitap okuma konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünü görevini yapmaktan alıkoyamaz. Manisa ili kitap okuma konusunda mağdur edilemez” dedi.

Muzaffer Kirt

Manisa Kitap Fuarı bu yıl 28 Eylül-7 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşiyor. 100'e yakın yayınevi kitap ile okuyucuları buluşturuyor. Bazı yazarlar da imza günü nedeni ile fuara ilgiyi artırıyor. Okuma konusunda dünyada yerimiz ülke olarak iyi değil. Okuma alışkanlığı ülkemizde gelişmiş ülkeler ile kıyaslandığında çok gerilerde. Kütüphaneler ve kitaplar konusunda yeterli olmayan durumumuzun iyi bir düzeye getirilmesi adına ülkeyi yönetenlerin gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Okumayı teşvik edici uygulamalar yapması gerekiyor. Durum böyle iken Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kitap fuarına okullardan öğrencileri öğretmenler eşliğinde götürülmesi için  gerekli izin ve araç konusunda desteklemek yerine tam tersini yapmaktadır. Öğrencileri velileri götürsün fuara diyerek gerekçe üretmeyi tercih etmiştir. Hiç bir mazeret öğrenciler ile kitapları buluşturma görevinden kaçma nedeni olamaz.  Ne demektir ‘Farklı maksatların gözetiliyor olması’ ? Ne demektir ‘Tek taraflı bir boyut öne çıkartılması’” dedi.

“HİÇ BİR GEREKÇE GÖREVİNİ YAPMAKTAN ALIKOYAMAZ”

Demirel, “Hiç bir gerekçe kitap okuma konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğünü görevini yapmaktan alıkoyamaz. Manisa ili kitap okuma konusunda mağdur edilemez.Hele hele İl Milli Eğitim Müdürlüğü gibi bir kurumun okuma konusunda engelleyen değil destekleyen olması gerekir. Öğretmenlerin, okulların ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin öğrencileri Manisa Kitap Fuarına yoğun bir katılım göstermeleri konusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü inisiyatif almalı, yanlıştan bir an önce dönmelidir.  Tarihe okuma yazmayı geliştirmemek için, okumayı engelleyen bir il milli Eğitim Müdürlüğü yaftası ile düşmemek için yanlıştan dönülmesini bekliyoruz. Konu sadece İl Milli Eğitim Müdürlüğünün alanı değildir. Manisa Valisi Sayın Mustafa Hakan Güvençer'in de yanlış olan bu uygulamadan dönülmesi konusunda ilgilenmesini bekliyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi otobüsler ile öğrencilerin taşınması konusunda isteklidir. Ve hazırdır”

“TÜRKİYE’NİN HAK ETTİĞİ YERE GELMESİNİ İSTİYORUZ”

Demirel, “Sadece Manisa merkez ilçelerden değil 17 ilçenin tamamına duyuru yapılması , öğrencilerin öğretmenleri refakatinde kitaplar ile buluşması Manisa halkının beklentisidir. Eğitim Sen Manisa Şubesi olarak konunun takipçisi olacağız. Öğrencilerin ve halkın Manisa Kitap Fuarını bir fırsat olarak görmelerini bekliyoruz. Hem Manisa ilinin Türkiye'de, hem Türkiye'nin dünyada kitap okuma konusunda hak ettiği yere gelmesini istiyoruz” dedi.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim