Misafir
6,8093
6,0967
250,05
ÜYE GİRİŞİ

7.8 bin çocuk emniyete getirildi

TUİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, Manisa’da güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı yüzde 11.3 artarak 7 bin 854’e ulaştığını belirtti. Mağdur ve suça sürüklenmiş çocuklar çoğunlukta.

 

 

7.8 bin çocuk emniyete getirildi

TUİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, Manisa’da güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı yüzde 11.3 artarak 7 bin 854’e ulaştığını belirtti. Mağdur ve suça sürüklenmiş çocuklar çoğunlukta.

Tunay Aktaş

Türkiye İstatistik Kurumu Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, ülkemizde güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısının 2017 yılında, 2016 yılına göre binde 5 oranında artarak 335 bin 242 olduğunu söyledi. Çocukların yüzde 57,7’sinin 15-17 yaş grubunda, yüzde 23,3’ünün 12-14 yaş grubunda, yüzde 18,5’inin ise 11 yaş ve altındaki çocuklar olduğu ve güvenlik birimine 2017 yılında gelen veya getirilen çocukların yüzde 66,1’i erkek, yüzde 33,9’u ise kız çocuğu olduğunu belirtti.

EGE BÖLGESİNDE AZALMA VAR

Akyol, “Ege Bölgesinde güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı 2017 yılında, 2016 yılına göre yüzde 4,3 oranında azalarak 53 bin 240 olmuştur. Ege Bölgesi illeri arasında güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı en yüksek olan il 18 bin 305 çocuk ile İzmir olurken, en düşük olan il 2 bin 850 çocuk ile Uşak’tır”

MANİSA’DA YÜZDE 11.3 ARTIŞ VAR

Manisa’da oranın yüzde 11,3 arttığını belirten Akyol, “Manisa ilinde 2016 yılında 7 bin 058 olan güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı 2017 yılında yüzde 11,3 artarak 7 bin 854 olarak gerçekleşmiştir. Manisa, güvenlik birimlerine gelen veya getirilen çocuk sayısı en yüksek olan 11. il, Ege Bölgesinde 2. il konumundadır”

MAĞDUR VE SUÇA SÜRÜKLENEN ÇOCUKLAR

Akyol, “Manisa’da ise güvenlik birimlerine gelen veya getirilen 7 bin 854 çocuğun yüzde 45,3’ü mağdur olarak, yüzde 26,3’ü kanunlarda suç olarak tanımlanan bir fiili işlediği iddiasıyla (suça sürüklenme), yüzde 22,1’i bilgisine başvurma amacıyla, yüzde 3,0’ı kayıp (hakkında kayıp müracaatı yapılıp daha sonra bulunan) ve yüzde 3,4’ü ise bu nedenlerin dışındaki nedenlerden dolayı gelmiş ya da getirilmiştir” dedi.

TÜRKİYE GENELİ RAKAMLAR

Türkiye geneli rakamları paylaşan Akyol, “2017 yılında Türkiye’de güvenlik birimlerine gelen veya getirilen 335 bin 242 çocuğun yüzde 46,2’si mağdur olarak, yüzde 32,2’si kanunlarda suç olarak tanımlanan bir fiili işlediği iddiasıyla (suça sürüklenme), yüzde 13,7’si bilgisine başvurma amacıyla, yüzde 3,4’ü kayıp (hakkında kayıp müracaatı yapılıp daha sonra bulunan) ve yüzde 4,4’ü ise bu nedenlerin dışındaki nedenlerden dolayı gelmiş ya da getirilmiştir”

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim