Misafir
ÜYE GİRİŞİ

Herkes o maçı unutamıyor

Herkes o maçı unutamıyor

 

Manisaspor ile Sakaryaspor, pazar günü saat 19:00’da Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek. Yeni teknik direktörü Kazım Akgün ile ilk randevusuna çıkacak olan Manisaspor’un rakibi Sakaryaspor ile olan mazisi, enteresan olaylara dayanıyor.

ATAMAN, CÜNEYT ÇAKIR’IN FIFA KOKARTINI YIRTMIŞTI

İki ekip, Süper Lig’deyken 17 Mart 2007’de Manisa 19 Mayıs Stadyumu’nda karşılaşmış, o maçta yaşanan olaylar, Türk futbol tarihine geçmişti. Vestel Manisaspor kalecisi Bülent Ataman, maç 1-1 devam ederken, 37. dakikada kendisine kırmızı kart gösteren hakem Cüneyt Çakır’a şiddetli itirazlarda bulunup, Çakır’ın FIFA kokartını yırtmıştı. Vestel Manisaspor kaleci antrenörü Metin Bayındır da hakem Cüneyt Çakır'a tokat atmıştı. Bu olay sonrasında Çakır, soyunma odasına giderek maçı tatil etmiş, Vestel Manisaspor, her iki takım taraftarlarının kol kola izlediği maçtan 3-0 hükmen yenik sayılmıştı. Bülent Ataman, 20 maç ceza alırken, Metin Bayındır da 3 yıl hak mahrumiyeti cezası almıştı.

VESTEL, BU OLAY SONRASI SPONSORLUK DESTEĞİNİ ÇEKMİŞTİ

Verilen karara tepki gösteren Zorlu grubu da Türkiye Futbol Federasyonu’nun çifte standart uyguladığını öne sürerek, Manisaspor’dan desteğini çektiğini açıklamıştı. Manisaspor’un bu olay sonrasında toparlanması pek mümkün olmadı. Manisaspor ile Sakaryaspor, bu olayın ardından son olarak, 2008-2009 sezonunda 1. Lig’de karşı karşıya gelmişti. Öte yandan Manisaspor’un 1965’te isim değişikliği yapmadan önce 1931’deki ismi Manisa Sakaryaspor’du. Bu açıdan da ilginç bir mücadele futbolseverleri bekliyor.

SAKARYASPOR İLE 29. RANDEVU

Bugüne dek 28 kez kozlarını paylaşan iki ekibin 29’ncu randevusu öncesinde Manisaspor’un 9 galibiyeti bulunurken, Sakaryaspor’un 10 galibiyeti bulunuyor. İki takım arasında 9 maç ise beraberlikle bitti. Manisaspor’un evinde oynanan 14 maçta galibiyetlerde 5-2 üstünlüğü bulunuyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim