Misafir
6,0869
5,3612
215,01
ÜYE GİRİŞİ

Yollar neden bitirilmiyor?

Gördes - Akhisar ve Gördes- Köprübaşı yollarının neden bitirilmediğini soran CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu konuyu meclis gündemine taşıdı.

Yollar neden bitirilmiyor?

Gördes - Akhisar ve Gördes- Köprübaşı yollarının neden bitirilmediğini soran CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu konuyu meclis gündemine taşıdı.

Muzaffer Kirt

Daha önce verdiği soru önergeleri ile Akhisar ve Soma çevre yollarını Meclise taşıyan Bakırlıoğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’a verdiği soru önergeleri ile Gördes Akhisar ve Gördes Köprübaşı yollarını sordu. Gördes için büyük önem arz eden yolların ihale sözleşmesinde belirtilen 3 yıllık süre dolmasına rağmen hala bitirilmediğini belirten Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu yaptığı açıklamada Gördes ilçemizde ziyaret ettiğimiz sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar yolların bitirilmemesinden dolayı şikayetlerini dile getirdi.

BAZI KISIMLARINDA ÇALIŞMALAR DURDU

Bakırlıoğlu, “Gördes-Akhisar yeni karayolunun 1A kalite standartlarına çıkacağı iddiasıyla inşaatına başlanmıştır. Aynı Şekilde Gördes- Köprübaşı yolunun da yapımına başlanmıştır. Fakat kamulaştırma sorunları nedeniyle parça parça yol yapımı devam etmekte olduğu yolun bazı kısımlarında inşaat durdurulmuştur. Ayrıca Gördes’te faaliyet gösteren nikel madenine cevher ve sülfürik asit taşıyan ağır tonajlı kamyonlar ve tankerler, yol inşaatı tamamlanmadığı için bu yolda trafik yoğunluğunu ve kaza riskini artırmakta ve yolun yapılan kısımlarının yeniden bozulmasına neden olmaktadır”

DEVLET ZARARA UĞRATILDI

Bakırlıoğlu, “Hem sürenin uzaması hem de yapılan yerlerin bozulması yolların inşaat maliyetini artırmakta ve devlet zarara uğratılmaktadır. Manisa’da çalışmaları devam eden karayolu ve çevre yolu inşaatlarında işlerin zamanında bitirilmemesi yarım kalan işlerin yeniden ihaleye çıkarılması nedeniyle maliyetlerin 8 kat arttığı ve devletin zarara uğratıldığı gerçeği gözardı edilemez” dedi.

 

CHP olarak talebimiz bu yolların en kısa zamanda bitirilerek trafiğe açılmasıdır diyen CHP Mania Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu “Kaldı ki Cumhurbaşkanı kararnameleriyle gerekli gereksiz her konuda “acele kamulaştırma kararı” çıkarılırken Gördes ve Köprübaşı ilçelerimiz için büyük önem arzeden bu yollar için böyle bir karar alınmaması düşündürücüdür ifadelerine yer verdi. Hükümet yol yapıyor da, bir de rüşvet, yolsuzluk, rant ve çıkar düşünmeden yolları bitirirlerse daha iyi olacak” dedi.

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim