Misafir
6,8189
6,0817
251,47
ÜYE GİRİŞİ

Bağımsızlığın destanını kutladılar

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Ömer Faruk Çelik büyük zafer 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Bağımsızlığın destanını kutladılar

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi ve Şehzadeler Belediye Ömer Faruk Çelik büyük zafer 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında bütün imkansızlıklara rağmen büyük bir zafer kazanıldığını vurgulayan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, “Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, her türlü imkansızlığa rağmen kadın erkek, yaşlı genç demeden aziz milletimiz ve kahraman ordumuzun azmi, fedakarlığı ve inancı sayesinde 30 Ağustos’ta kazanılan şanlı zaferin 96. Yıldönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz. Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığına kastedenlere karşı, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir direnç göstererek mücadele eden Milletimiz, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan yeni bir kahramanlık destanı yazmıştır. Vatan topraklarımız üzerinde yine hesap yapan düşmanı bozguna uğratan Milletimiz, vatanı üzerinde hesap yapılmasına asla izin vermeyeceğini dünyaya bir kez daha göstermiştir” dedi.

“DAHA GÜZEL GÜNLER BİZİ BEKLİYOR”

Vali Güvençer, “Bulunduğu coğrafya itibariyle, cennet vatanımız üzerinde gözü olanların geçmişte oynadığı kirli oyunlar, dün olduğu gibi bugün de devam etmekte, bundan sonra da devam edeceği aşikardır. Ecdadının büyük bir cesaretle, gözünü kırpmadan canlarını vererek, kanlarını dökerek kazandığı büyük ve kutlu zaferin ardından milletimiz, tüm gücüyle çalışarak ülkesini bugünlere getirmiştir. Cumhuriyetimizi daha da yüceltmek ve güçlendirmek için, birbirimize daha çok inanarak, güvenerek ve kenetlenerek, bugünden daha çok çalışacağız. Şehit ve gazilerimize layık olduğumuzu, ülkemizi her alanda daha da geliştirerek göstereceğiz. Bugünden çok daha güzel günler bizi bekliyor”

“HER YERİ BAYRAKLARLA DONATALIM”

Mesajının devamında Vali Güvençer, “Kurtuluş Savaşını taçlandıran, büyük bir gururla ve sonuna kadar hak ederek kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramında, başta evlerimiz ve işyerlerimiz olmak üzere Manisa’mızı en ücra köşelerine kadar varlığımızın ve bağımsızlığımızın sembolü Türk Bayrakları ile donatarak bayram sevincimizi katlayalım, birlik ve beraberliğimizi haykıralım.Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, saygıdeğer Manisalıların ve milletimizin Zafer Bayramını kutluyor, içten sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Tarihi şan ve şerefle dolu büyük Türk milletinin mazisinde Ağustos ayının çok ayrı ve çok önemli bir yeri vardır. Bugün o kutsal tarihlerden birini heyecanla ve coşkuyla kutluyor ve aziz şehitlerimizin hatıralarını yâd ediyoruz. 1. Dünya Savaşı’nın ardından müttefikleri yenildiği için yenik sayılan kutsal Türk toprakları, emperyalist güçlerce işgal edilmiş, halkımız zulüm ve gözyaşıyla karşı karşıya kalmıştır. Vatan toprağının kutsallığı ve bütünlüğü için bir lider bekleyen bu necip millet, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a doğru yol alan Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıyla yeniden dirilişinin destanını yazmaya başlamıştır. Yurdun dört bir yanını işgal eden hainleri temizlemek için Türk milletini adeta şaha kaldıran Büyük Dahi, tarihler 26 Ağustos 1922’yi gösterdiğinde Türk topçularının atışıyla büyük Türk milletinin büyük taarruzunun ateşini yakmıştır. Düşman askerini önüne katan kahraman Türk ordusu, kaçarken her yeri yakıp yıkan hainleri bu kutsal topraklardan temizlemiş ve 30 Ağustos 1922’de zaferini ilan etmiştir. Bu güzel ve önemli günü kutlarken, bu toprakların nasıl ve ne şekilde kazanıldığını, yüz binlerce isimsiz kahramanın bu topraklar için nasıl ve ne şartlarda can verdiğini, Türk ordusunun kaç cephede düşmanla göğüs göğse çarpıştığını çocuklarımıza en doğru ve en net şekilde anlatmamız gerekiyor. Bu duygularla 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor; ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman atalarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Zafer Bayramımız kutlu olsun. Ne mutlu Türküm diyene” dedi.

 

"30 AĞUSTOS TÜRK’ÜN BAĞIMSIZLIK DESTANIDIR"

"30 Ağustos bir bağımsızlık ve kurtuluş destanıdır. Bu büyük destana, birliğimize her daim sahip çıkarak layık olacağız" diyerek 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, 96 yıl önce tüm imkânsızlıklara rağmen Türk askerinin düşmana, emperyalist güçlere karşı kahramanca mücadele ederek bir destan yazdığını belirtti. Başkan Çerçi mesajında; "1922 yılında, 26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk'ün bağımsızlık mücadelesini, vatan aşkını dünyaya gösteren ön önemli başarılarından biridir. 30 Ağustos bir bağımsızlık, kurtuluş destanıdır. Cephanesi elinden alınan, orduları dağıtılan ve tarihin karanlığına gömülmek istenen bir milletin, yokluk ve yoksullukla sınavında dahi vatan, bayrak, özgürlük ve namus uğrunda gösterdiği asil direniş, tüm mazlum halklara örnek olmuştur. Büyük fedakârlıklarla kazanılmış bu vatan ve bağımsızlığımız, bizlere büyük görevler yüklemektedir. Bu büyük destana, beraberliğimize her zaman sahip çıkarak layık olacağız.15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimi örneğinde olduğu gibi milli birliğimizi bozarak ülkemizi bölmek isteyen karanlık güçler unutmamalıdır ki; Türk Milleti,  devletimiz üzerinde oynanan kirli oyunlara asla prim vermeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum" ifadelerini kullandı. 

 

“O NASIL BİR AŞKTI, O NASIL BİR ÜLKÜYDÜ”

 

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik yayımladığı mesajda Ağustos ayının Türk tarihi için bir zafer haftası olduğunu ifade ederek 30 Ağustos Zafer Haftasını kutladı. Başkan Çelik, “Talihin ve tarihin bize tebessüm ettiği, Allah’ın zaferler ihsan ettiği kutlu bir aydır Ağustos. Milletimiz 30 Ağustos 1071 Zaferiyle Sultan Alparslan önderliğinde Anadolu’ya doğuşun destanını, 30 Ağustos 1922 zaferiyle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Anadolu’dan dirilişin destanını yazdı. Bu gün buralarda var oluşumuzu, hür ve bağımsız yaşamamızı Allah’ın izniyle o günkü kahramanların ve Şühedanın vatan ve millet aşkına borçluyuz. O nasıl bir aşktı, o nasıl bir ülküydü ki; vatan ve millet uğruna serden de yardan da gözünü kırpmadan vazgeçtiler, kendileri Allah’a kavuşurken, bize, bir vatan bıraktılar! Şühedaya layık olduğumuzu, bize emanet edilen vatana sahip çıktığımızı, muasır medeniyetin öncüsü olma ülküsüne sahip çıktığımızı ve Yeni Türkiye yolunda engel tanımadığımızı, “ söz konusu vatansa gerisi teferruattır” deyip Milli Birlik Ruhuyla şahlandığımızı, hiçbir ihanetin karşılıksız ve cezasız kalmayacağını dosta düşmana gösterdik. Bu nokta da 15 Temmuz gecesi yaşananların hepsi dünya tarihinde bir milat olacaktır. Yeni nesil belediyeciliğin öncüsü olan Şehzadeler belediyesi olarak, bu güne kadar olduğu gibi bu kutlu yolda hizmetlerimizi aksatmadan sürdürmeye, yakaladığımız milli birlik ruhunu koruyup geliştirmeye kararlıyız. Büyük ve güçlü bir Türkiye için hep birlikte el ele ve daha çok çalışarak nice zaferler yaşamamız dileğiyle; Sultan Alpaslan’dan Atatürk’e ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a kadar bu vatana hizmet eden tüm kahramanlara ve şühedaya minnet ve şükranlarımızı sunar,  zafer bayramınızı en kalbi duygularımla kutlarım” dedi. Haber Merkezi

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim