Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

‘DEVLET YANDAŞA DOLARLA ÖDEME YAPIYOR!’

CHP Grup Başkanvekili Özel, Türkiye'deki dolar rezervlerinin devlet dışındaki ana kaynaklarının, Ak Parti'nin mega projelerini yapan 5 büyük yandaş şirketinin elinde olduğuna dikkat çekerek, “Bunlara devlet dolarla ödeme yapıyor. Bunlara dolarla ödemeleri, Türk parasına çevirsinler. Ondan sonra milli söylem söylesinler. Öyle milliyetçilik sözle olmaz”dedi.

‘DEVLET YANDAŞA DOLARLA ÖDEME YAPIYOR!’

CHP Grup Başkanvekili Özel, Türkiye'deki dolar rezervlerinin devlet dışındaki ana kaynaklarının, Ak Parti'nin mega projelerini yapan 5 büyük yandaş şirketinin elinde olduğuna dikkat çekerek, “Bunlara devlet dolarla ödeme yapıyor. Bunlara dolarla ödemeleri, Türk parasına çevirsinler. Ondan sonra milli söylem söylesinler. Öyle milliyetçilik sözle olmaz”dedi.

MUZAFFER KİRT

CHP Manisa İl Başkanlığı, Kurban Bayramı arifesinde partilerle CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığı'nda bayramlaştı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka ve partililer programa katıldı.

ABD'nin Türkiye'ye bir saldırı gerçekleştirdiğini belirten CHP'li Özel, “Biz, güçsüz durumda olduğumuz için bize saldırıyorlar. Onlar söyledi diye, bir twittleriyle ekonomimiz alt üst oluyorsa, bir günde Amerikan Başkanı, Türkiye için nefret söylemini tercih ettiğinde paranız yüzde 20 değer kaybediyorsa o zaman sorunu başka bir yerde aramanız lazım. Amerikan Başkanı dünyanın hiçbir güçlü ülkesinde bırakın bir sözüyle değil liralar, kuruş dahi kaybettiremez. Hatta o ilişkileri bozduğu için kendi parasının değer kaybetmesi beklenir”dedi.

DOLAR ÜZERİNDEN MHP’YE YÜKLENDİ

CHP'li Özel, MHP'yi hedef aldığı konuşmasını şöyle sürdürdü: “CHP'nin hiç döviz hesabı olmadı. Beyefendilerin deyimiyle, yerli ve milli para birimine sahip olduk. Oysa geçtiğimiz günlerde bir parti portföyündeki nerdeyse bütün varlığını dolara yatırmış. Gücünü milliyetçi söylemlerden alan, isminde milliyetçilik olan parti 7 liradan dolar bozdurdu. 'Dolar bozdurun' çağrıları 2 yıl önce başladı. Sonuncusu 5 ay önceydi. Dört kez Türkiye'de dolar bozdurmayla ilgili, Cumhurbaşkanı'nın ağzından seferberlik çağrıları oldu. Sonuncusunda da şu ifadeler kullanıldı; 'Dövizini bozdurmayan vatana ihanet halindedir' deniliyordu. O günlerde dolar 4.3 liraydı. Bir parti dolarını elinde tutuyordu. Dolar 7 lira olunca bu parti, dolar bozdurdu. O partinin yerli ve milli milletvekilleri ceplerinden çıkardıkları eski iPhone'ları kırdı. Ama ceplerinden daha yeni model iPhone çaldı ve dönüp onları açtılar.”  

‘DEVLET YANDAŞA DOLARLA ÖDEME YAPIYOR!’

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, sözlerini şöyle sürdürdü “Türkiye'deki dolar rezervlerinin devlet dışındaki ana kaynakları, Ak Parti'nin çok övündüğü o mega projeleri yapan 5 büyük yandaş şirketinin elinde. Eğer dolar bozdurulacaksa önce bu mega projelerden Osmangazi Köprüsü'nden geçsen veya geçmesen dolar bazına hepimiz adına ödenen günlük teminatlardan vazgeçsinler. Bu 5 yandaş firma var ya kimi damadın, kimi dünürün, kimi eniştenin, kimi akrabalık bağı olmasa da evlat gibi sevilen ama günü gelince vatandaşın 'Bilmem neresine bilmem ne yapacağız' diye aralarında dalga geçenlerin. Bunlara devlet dolarla ödeme yapıyor. Bunlar dolarla ödemeleri, Türk parasına çevirsinler. Ondan sonra bu bayram gününde gelip milli söylem söylesinler. Öyle milliyetçilik sözle olmaz. Hiç dolarımız olmadı ki bugün bozduralım. 4 liradan dolar yapıp, 7 liraya bozduran milliyetçilik üzerinden söylem geliştiren partilere, bunların cebine milyonlarca dolar koydukları yandaş şirketlere vatandaşın vicdanına seslenerek bu yandaşları ve bu şov milliyetçilerini şikayet ediyoruz.

Konuşmaların ardından CHP'li Özel ve CHP'li yöneticiler, partililerle bayramlaştı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim