Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Başkan Yılmaz fırsatçıların peşinde

Fahiş zam duyumları aldıklarını belirten MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘Ülke olarak ekonomik savaşa karşı top yekun mücadele ederken, birilerinin bu ortamı fırsata dönüştürmesine Manisa iş dünyası olarak izin vermeyeceğiz’ dedi, şikayet hattı oluşturulduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz fırsatçıların peşinde

Fahiş zam duyumları aldıklarını belirten MTSO Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘Ülke olarak ekonomik savaşa karşı top yekun mücadele ederken, birilerinin bu ortamı fırsata dönüştürmesine Manisa iş dünyası olarak izin vermeyeceğiz’ dedi, şikayet hattı oluşturulduğunu söyledi.

 

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, dış güçler tarafından ülkemize uygulanan ekonomik savaşı fırsata çevirmeye çalışanlar firmalara karşı şikayet hattı oluşturdu. Dövizle her hangi bir bağı olmayan işletmelerin üretimini yaptığı ürünlerine fahiş bir fiyat artış uygulandığı yönünde bilgiler aldıklarını ifade eden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, ‘Ülke olarak ekonomik savaşa karşı top yekun mücadele ederken, birilerinin bu ortamı fırsata dönüştürmesine Manisa iş dünyası olarak  izin vermeyeceğiz’ dedi.

FAHİŞ ZAM DUYUMLARI ALDIK

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) dış güçler tarafından ülkemize uygulanan ekonomik savaşı fırsata çevirmeye çalışan yerli malı üreticilerine karşı mücadele kararı aldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, dövizle her hangi bir alışverişi olmayan firmaların ekonomik ortamı fırsat olarak görerek ürünlerine fahiş zam yaptığı yönünde duyumlar aldıklarını belirterek, bu tür firmaları tespit eden vatandaşların Manisa TSO’nun 2311045 nolu telefonundan 1123 dahili hattını tuşlayarak bu firmaları şikayet edebileceklerini söyledi.

“BUNA SESSİZ KALMAYIZ”

Ülkemizin ekonomik bir savaşın içinde olduğu bir dönemde dolarla, euro ile işi olmayan firmaların fırsatçılık yaptıklarına dair telefonlar aldıkları belirten Başkan Yılmaz, ‘Bir firma düşününki yaptığı işin döviz ile hiçbir bağlantısı bulunmuyor. Ama piyasaya çıktığınız zaman bu firmanın dövizden kaynaklanan artışı kendi ürünlerine yansıttığını görüyorsunuz. Böyle bir duruma Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak sessiz kalamayız. Bu ülke hepimizin. ABD’nin ülkemiz üzerine başlattığı ekonomik savaşa karşı herkes top yekun mücadele ederken, bu durumu fırsatçılığa çeviren firmalara geçit vermeyiz. Ürünlerine aşırı oranda zam yapan firmaları vatandaşımız tespit ettiği anda oda bünyemiz içerisinde kurduğumuz şikayet hattına bildirmelerini rica ediyoruz. Bize gelen şikayetleri de devletimizin kurumlarına bildirip gerekli yaptırımın uygulanması konusunda takipçi olacağız’ dedi.

YERLİ ÜRETİME ÖNCELİK TANINACAK

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası olarak da mal ve hizmet alımında yerli üretime öncelik tanıtacaklarına da ifade eden Başkan Yılmaz, ‘Her zamankinden daha fazla kenetlenmemiz gereken bir süreçten geçiyoruz. Ülkemizin tarihine baktığınızda bir çok krizler yaşadığını ve bunların altından başarı ile kalktığını görüyoruz. Bu ekonomik savaşı da hep birlikte, kenetlenerek  atlatacağımıza ve eskisinden daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğimize inanıyoruz. Oda olarak da mal ve hizmet tedariklerimizde yerli malını tercih edeceğiz. Üyelerimize de  yerli ve milli üretimi desteklemeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz’ diye konuştu. Haber Merkezi

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim