Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

MAGİAD’tan ABD ürünlerine veto

Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Geriter, döviz kurundaki spekülatif artışlara ilişkin önemli mesajlar yayınladı. Geriter, MAGİAD üyeleri olarak ABD menşeili ürünlerin alış ve satışını durdurma kararı aldı.

MAGİAD’tan ABD ürünlerine veto

Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Geriter, döviz kurundaki spekülatif artışlara ilişkin önemli mesajlar yayınladı. Geriter, MAGİAD üyeleri olarak ABD menşeili ürünlerin alış ve satışını durdurma kararı aldı.

 

Manisa Genç İş Adamlar Derneği (MAGİAD) üyeleri, dolarda önlenemeyen spekülatif artışlar nedeniyle iş yerlerinde ABD menşeili ürünlerin ticaretini yapmayı durdurma kararı aldı. Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Geriter, yaptığı açıklamada ABD’nin Türkiye’ye ekonomik bir savaş açtığını belirterek, uygulanan ambargoların uluslararası devlet geleneklerine aykırı olduğunu savundu.

EKONOMİK DARBE GİRİŞİMİ

Son günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nin uyguladığı ekonomik savaş ve özellikle Türk lirasını, Türk devletini ve Türk milletini hedef alan açıklamalarını hayret ve şaşkınlıkla izlediklerini ifade eden Geriter “Bir devletin başka bir devletin para birimini hedef gösterecek şekilde açıklama yapması, uluslararası devlet geleneğine aykırıdır. Bu durum açıkça bir ekonomik savaşın işaretidir, devletimize ve milletimize bir darbe girişimidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti darbelere boyun eğmeyeceğini 15 Temmuz’da göstermiştir, bundan böyle de göstermeye devam edecektir” dedi.

MAGİAD DEVLETİN YANINDA

MAGİAD olarak devletin yanında olduklarını ifade eden Başkan Ömer Geriter, “Biz de Manisa Genç İşadamları Derneği olarak 15 Temmuz’da olduğu gibi devletin ve milletin yanında olmaya devam edeceğiz. Devlet baki hükümetler geçicidir, iktidarları değiştirme mekanizması sadece seçimlerdir. Sandığa saygımız sonsuzdur. Sandık dışında oynanan oyunlara müsaade etmedik, bundan böyle de müsaade etmeyeceğimizi açıkça ortaya koyuyoruz. Bu sebeple MAGİAD olarak tüm üye arkadaşlarımızla birlikte elimizi taşın altına koyduk” diye konuştu.

ABD ÜRÜNLERİNİN TİCARETİNİ YAPMAYACAKLAR

Manisa Genç İş Adamları Derneği Başkanı Ömer Geriter son olarak şu ifadeleri kullandı, “Bizler işyerlerimizde Amerikan menşeili ürünleri firmalarımızda satışını durdurma ve ABD ve Başkan Donald Trump’ın ülkemizle ilgili alçakça tutumundan vazgeçene kadar ABD ürünlerini almama konusunda karar verdik. Doların şu anki değeri tamamen spekülatif şekilde artırılmıştır. Doların gerçek değeri 5 TL’dir. Biz doların artışının tamamen Türkiye’ye diz çöktürmek için spekülatif olarak yükseltildiğini düşünüyoruz. Ülkemize karşı dış güçler tarafından oynanan oyunu farkındayız. Bu oyunda hangi siyasi görüşe sahip olursak olalım, milletimiz ve devletimizin yanındayız, yanında olmaya da sonuna kadar devam edeceğiz” Haber Merkezi

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim