Misafir
6,3862
5,6624
238,99
ÜYE GİRİŞİ

Baybatur’dan iş dünyasına dayanışma çağrısı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, ABD’nin başlattığı ekonomik savaşa karşı Manisa iş dünyasına çağrıda bulunarak “Manisa’daki STK’lar, iş adamları ve iş çevrelerinin de bu mücadelede devletimizin ve milletimizin yanında yer aldığını ve üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu göstermesi önemli”dedi.

 

 

Baybatur’dan iş dünyasına dayanışma çağrısı

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, ABD’nin başlattığı ekonomik savaşa karşı  Manisa iş dünyasına çağrıda bulunarak “Manisa’daki STK’lar, iş adamları ve iş çevrelerinin de bu mücadelede devletimizin ve milletimizin yanında yer aldığını ve üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu göstermesi önemli”dedi.

 

Ekonomiyle ilgili tüm kurumların dövizin makul seviyelere inmesi konusunda gereken adımları attığını ve atmaya da devam edeceğini belirten AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, ABD'nin başlattığı ekonomik savaşta Türkiye’ye destek olmak için “Dolarlarını Türk Lirası’na çevir” kampanyası düzenleyen Arap dünyasına teşekkür etti. Manisa iş dünyasına da seslenen Baybatur, “Manisa’daki STK’lar, iş adamları ve iş çevrelerinin de bu mücadelede devletimizin ve milletimizin yanında yer aldığını ve üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu göstermesi önemli” dedi.

Döviz kurundaki gelişmelerin ekonomik hiçbir temeli olmadığının altını çizen Baybatur, ekonomik saldırılara karşı Hazine ve Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, BDDK, SPK ve diğer ilgili ekonomi birimlerin gereken adımları attığını, bundan sonra da aksiyoner davranacağını söyledi. Alınan önlemlerle birlikte dövizin ekonominin kuralları içindeki makul seviyesine mutlaka ineceğini belirten Baybatur, “Rusya, Çin, Hindistan, İran ve Ukrayna gibi ülkelerle milli para birimleri ile ticaret yapma konusunda çok ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Böylelikle oluşan dolar tekelini de orta ve uzun vadede azaltacağız. Türkiye'nin ekonomik dinamikleri sağlamdır. Reel sektör açısından da panik yapacak bir durum söz konusu değil. İnşallah Türkiye bu savaştan da daha da güçlenmiş bir şekilde çıkacaktır” dedi.

BALİ’NİN AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ

Baybatur, döviz kurlarındaki ani artışlarla ilgili bazı çevrelerden “Ekonominin temelleri sağlam değil, ülke iyi yönetilemiyor” gibi Türkiye gerçeklerinden uzak açıklamalar geldiğini  hatırlatarak, bir ekonomist olarak İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin “Kurun bu seviyelere gelmesinden dolayı sevinç nidaları atan twitler görüyorum. İç kırılmalar her mevzuya sirayet ettirilmemelidir. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Şu anda karşılaştığımız zorluklar bu ülkeyi kuranlar bundan daha mı kolay şartlardaydılar. Büyük fedakârlıklar yapıldı. Bu bir toplumsal hadisedir. Çok net, ciddi bir spekülatif atakla karşı karşıyayız” değerlendirmesinin önemli bir mesaj olduğunu if1ade etti.

PROVOKASYONA GEÇİT YOK

Ülkemize yönelik gerçekleşen ekonomik saldırıları fırsat bilerek sosyal medyadan kurun yükselişini provoke edici algı oluşturacak şekilde paylaşımlarda bulunan hesapların ihanet içerisinde olduklarını kaydeden Baybatur, devletin bu provokatörlere karşı gerekli tedbirleri aldığını ve bu tür provokatif eylemlere asla izin verilmeyeceğini belirtti.

İSLAM DÜNYASINDAN TÜRKİYE’YE DESTEK

ABD'nin başlattığı ekonomik savaşta Türkiye’ye destek olmak için Müslüman Arap dünyası da destek mesajları ve kampanyaları düzenliyor. Katar başta olmak üzere Kuveyt, Ürdün ve Lübnan gibi pek çok ülkede halkın, dolarlarını Türk Lirası’na çevirdiğini belirten Baybatur, TL kampanyasına destek olmak için döviz büroları ve bankalarda kuyruklar oluştuğunu söyledi. Arap sosyal medya hesaplarında çığ gibi büyüyen kampanyalarla paralarını Türk Lira’sına çeviren Arap dünyasına Türkiye’nin yanında oldukları için teşekkür eden Baybatur, “Hem din hem de gönül bağlarımız bulunan Arap kardeşlerimizin milli bir mücadele yürüttüğümüz bu süreçte yanımızda olmaları mutluluk verici. Gerek açıklamaları, gerekse düzenledikleri kampanyalarla Türk kardeşlerinin verdikleri ekonomik mücadelede yalnız olmadığını gösteren Arap kardeşlerimize ülkem ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

MANİSALI İŞ ADAMLARINA ÇAĞRI

Türkiye’nin diğer alanlarda olduğu gibi ekonomide de bir kuşatmayla karşı karşıya olduğunu ifade eden Baybatur, ABD tarafından doğrudan ülke ekonomisini hedef alan saldırılara karşı, Manisa’daki STK’lar, iş adamları ve iş çevrelerinin de bu mücadelede devletin ve milletin yanında yer aldığını ve üzerine düşen her ne varsa yapmaya hazır olduğunu göstermesinin Manisa adına önemli olduğunu  söyledi. Haber Merkezi

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim