Misafir
6,4739
5,7349
242,34
ÜYE GİRİŞİ

1 tonluk ‘kral’ 21 bin liradan satışta

Manisa’da Kurban Bayramı öncesi Şehzadeler ilçesindeki canlı hayvan borsasında satışa çıkan, hayvan pazarının gözdesi 1 ton 100 kiloluk 'Kral' isimli dana alıcısını bekliyor. 21 bin TL'lik fiyatıyla adeta bir otomobille aynı değerde olan dana vatandaşların büyük ilgisini çekiyor.

 

1 tonluk ‘kral’ 21 bin liradan satışta

Manisa’da Kurban Bayramı öncesi Şehzadeler ilçesindeki canlı hayvan borsasında satışa çıkan, hayvan pazarının gözdesi 1 ton 100 kiloluk 'Kral' isimli dana alıcısını bekliyor. 21 bin TL'lik fiyatıyla adeta bir otomobille aynı değerde olan dana vatandaşların büyük ilgisini çekiyor. 


Manisa’da Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hareketlilik her geçen gün artmaya başladı. Türkiye’nin birçok bölgesinden Manisa Canlı Hayvan Borsası’na gelen besiciler, büyük emekle yetiştirdikleri kurbanlıklarını görücüye çıkardı. Birbirinden farklı cinste hayvanların görüldüğü pazarda en çok ilgiyi simental cinsi danalar görüyor. 800 ile 1 ton arasında kiloları değişen simental danaların fiyatı 14 ile 17 bin lira arasında değişiyor. 

OTOMOBİL DEĞERİNDE
Kurban pazarının gözdesi ise 21 bin lira değerinde, 1 ton 100 kilo ağırlığındaki 'Kral' isimli simental cinsi dana oldu. Üretici Tahir Kayalı’nın gözü gibi baktığı, otomobil değerindeki kurbanlık dana alıcısını bekliyor. Üretici Kayalı’nın danasını iyi bir fiyata satabilmek için alıcılar ile sıkı pazarlığa girmesi ortaya ilginç görüntüler çıkarıyor. Son olarak alıcılar tarafından 19 bin lirayı bulan teklif, kabul edilmezken kurbanlık dana kendisine 21 bin lira verecek alıcısını bekliyor. 
Üretici Tahir Kayalı, 21 bin liradan 1 kuruş dahi düşmeyeceğini belirterek, “Şu an işlerim güzel. Bu yıl kurbanlık hayvan kıtlığı var. Pazarın boşluğundan da belli oluyor. Kurbanlık hayvanın yokluğu bize avantaj sağladı. Bir yandan da iyi oldu. Şu an pazarın en büyük hayvanı bizde. 1 ton 100 kilo. Simental cinsi hayvanıma 21 bin lira istiyorum. 19 bini gördü, vermedim” diye konuştu. İHA  

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim