Misafir
6,4739
5,7349
242,34
ÜYE GİRİŞİ

Taylandlılara Türk mutfağını sevdirdi

Tayland’a bir yıl önce tatil için giden Manisalı genç girişimci, Phuket Adasına açtığı Türk restoranında Taylandlılara ve adaya gelen turistlere Türk mutfağının lezzetlerini sunuyor. Türk yemeklerinin tadına hayran kalan turistler her gün restoranı tıka basa dolduruyor.

Taylandlılara Türk mutfağını sevdirdi

Tayland’a bir yıl önce tatil için giden Manisalı genç girişimci, Phuket Adasına açtığı Türk restoranında Taylandlılara ve adaya gelen turistlere Türk mutfağının lezzetlerini sunuyor. Türk yemeklerinin tadına hayran kalan turistler her gün restoranı tıka basa dolduruyor. 


Manisa’da aşırı kiloları sebebiyle seyahat etme özgürlüğü kısıtlı olan Tolga Özgürler (29), geçirdiği tüp mide ameliyatının ardından sağlığına kavuşarak 68 kiloya kadar düştü. Aşırı kiloları sebebiyle gerçekleştiremediği hayallerini bir bir hayata geçiren Özgürler, Brezilya, Fas, Yunanistan ve Singapur’un ardından son olarak Tayland’a giderek tatil yaptı. Denizi, güneşi ve doğal güzelliklerine kapıldığı Tayland'ın Phuket Adasında yaşamaya karar veren Özgürler, adada Türk restoranı açmaya karar verdi. Yaptığı araştırmalar sonucu adada bir Türk restoranı açan genç girişimci, beklemediği bir ilgiyle karşılaştı. Türk yemeklerine hayran kalan Taylandlılar ve adaya gelen yabancı turistler, restoranın kapısında kuyruk oluşturuyor. 6 masayla açtığı restoranında şu an günlük 7 bin yabancı turiste hizmet veren Özgürler, memleket hasretiyle pişirmeye başladığı yemekleri ile kısa sürede tüm Tayland’a ün saldı. 
Manisalı genç girişimci Tolga Özgürler, Tayland'ın dünyaca ünlü turizm adası Phuket'e açtığı 'Phuket Turk Turkish Restaurant' ile Türk mutfağını Taylandlı ve dünyanın dört bir tarafından gelen turistlere tanıtıyor. 
LONDRA'DA ŞUBE AÇMAYA HAZIRLANIYOR 
Memleketinden uzakta dünyanın diğer ucunda yabancılara Türk yemeklerini sevdirmenin gururunu yaşadığını belirten Özgürler, başta Londra’da olmak üzere farklı ülkelerde de şube açma çalışmalarına başladığını söyledi. Taylandlıların Türk yemeklerini sevdiğini, gelen yabancı müşterilerine yemek hizmeti vermenin yanı sıra Türk kültürünü de öğretmeye çalıştığını kaydeden Özgürler, "Manisa İsmet İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi aşçılık bölümü mezunuyum. Üniversiteyi dışarıdan halkla ilişkiler ve işletme üzerine okudum. 130 kilo olduğum için seyahat etmede zorlanıyordum. Geçtiğimiz sene tüp mide ameliyatı oldum. Spor desteğiyle de 68 kiloya kadar düştüm. Aşırı kilolarımdan dolayı daha önce gezemediğim için Brezilya, Fas, Yunanistan ve Singapur’a giderek tadını çıkarmaya başladım. Son olarak Tayland’a gittiğimde orada Türk lokantalarının yetersiz olduğunu gördüm. Hazır aşçılık bölümü mezunu da olduğumdan, burada bir restoran açmak istedim. Ailemin de desteğini aldım. İlk olarak 6-7 masayla başladım. İlgi arttıkça iş yerimi büyüttüm. Şuanda günlük 7 bin insana hizmet veriyorum. Allah’a şükürler olsun bunu bende beklemiyordum. Gelen turistlere Türk yemeklerinden ziyade Türk kültürünü de öğretmeye çalışıyorum. İşlerim çok iyi. Yakın zamanda Londra 3'üncü bölge de şube açma planım var. Bunun hazırlıkları içerisindeyim" dedi.İHA

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim