Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

Katı Atık Tesisi bakanlıktan tam not aldı

Manisa Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) tarafından, Akhisar ilçesi Beyoba Mahallesi’nde mevsimlik işçilere yönelik otel konforunda konaklama tesisi kuruldu. İl geneline yapılacak yeri tesislerle 20 bin mevsimlik tarım işçisinin şartları iyileştirilecek.

 

 

Katı Atık Tesisi bakanlıktan tam not aldı

Manisa’nın 40 yıllık vahşi depolama sorununu ortadan kaldıran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ verildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Eleştirilere hedef olan tesisimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denetlemelerden tam not alarak Çevreci bir tesis olduğunu bu belge ile de bir kez daha kanıtlamıştır”dedi.

 

Çevreci yatırımları ile Türkiye genelinde adından söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği ve Manisa’nın 40 yıllık vahşi depolama sorununu ortadan kaldıran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ verildi. Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi 15 Haziran 2017 tarihinde bir sene geçerliliği olan Geçici Faaliyet Belgesini aldı. Geçici Faaliyet Belgesinin geçerlilik süresi boyunca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ başvurusu yapıldı. Başvurunun yapılmasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri 10.07.2018 tarihinde tesiste inceleme gerçekleştirdi. Yapılan incelemeler neticesinde eksik bilgi ve belge bulunmadı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından tam not alan tesis 24.07.2018 tarihli “Atıksu Deşarjı, Düzenli Depolama-2.sınıf (Belediye Atıkları ve Tehlikesiz Atık Düzenli Depolama) Mekanik Ayırma-Kompost” konularında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ni aldı.  
ÇEVRE İZİN VE LİSANS BELGESİ 2023’E KADARGEÇERLİ
‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’nin 24.07.2023 tarihine kadar geçerli olduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, “Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak Haziran ayında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’ başvurusunda bulunduk. Bakanlıkta gönderdiği yazı ile 24.07.2023 tarihine kadar geçerli ‘Çevre İzin ve Lisans Belgesi’nin verilmesini uygun buldu. Eleştirilere hedef olan tesisimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan denetlemelerden tam not alarak Çevreci bir tesis olduğunu bu belge ile de bir kez daha kanıtlamıştır” dedi.Basın Merkezi

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim