Misafir
6,5438
5,8108
238,56
ÜYE GİRİŞİ

Özel: İmza veren de vermeyen de kardeşimizdir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti içi kurultay ve imza tartışmalarıyla ilgili, "İmza veren de vermeyen de CHP'lidir ve kardeştir. Bugün kurultay isteyen, istemeyen veya yarın bir başka tercihte bulunacak olan ya da olmayan herkes kardeştir. CHP'nin iç mücadelesi, minör bir mücadeledir, bize dair bir mücadeledir" dedi.

Özel: İmza veren de vermeyen de kardeşimizdir

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti içi kurultay ve imza tartışmalarıyla ilgili, "İmza veren de vermeyen de CHP'lidir ve kardeştir. Bugün kurultay isteyen, istemeyen veya yarın bir başka tercihte bulunacak olan ya da olmayan herkes kardeştir. CHP'nin iç mücadelesi, minör bir mücadeledir, bize dair bir mücadeledir" dedi.

MUZAFFER KİRT

CHP Manisa İl Başkanlığı, 24 Haziran seçim sonuçlarının değerlendirmesini yapmak ve önümüzdeki yerel seçimlerde yol haritasını belirlemek amacıyla tüm partili yöneticilerin, kadın kolları, gençlik kolları, ilçe teşkilatlarının katıldığı genişletilmiş il divan toplantısı yaptı. Dernekler ve Odalar binasının konferans salonunda düzenlenen toplantıya CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakıroğlu ve Bekin Başevirgen’de katıldı.

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN İFLAS ETTİĞİNİN GERÇEĞİ’

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Dolar’ın yükselişinin Türkiye’yi büyük sıkıntıya sokacağını dile getirdi. CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, “Doların yükselmesi, Euro’nun yükselmesi bizi sevindirmiyor. Tam tersine üzüyor. Dolar 6.40 , zam yağmuru başladı. Doların bu kadar yükselmesi, Türkiye’nin ekonomisinin iflas ettiğinin maalesef acı gerçeğidir. Çözüm, demokrasidir, üretimdir, topyekün tasarruf ve kalkınma seferberliğidir’’ diye konuştu.

‘ELEŞTİRİLER SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN YAPILMAMALI’

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise toplantıda yaptığı konuşmada partililere seslenerek, parti içi eleştirilerin sosyal medya üzerinden değil, parti içinde kendi aralarında yapılması gerektiğini vurguladı. CHP’li Özel yaptığı konuşmada, “Elbetteki eleştirilerimiz ve tepkilerimiz var. Ama dünyanın en köklü üçüncü, Avrupa’nın en köklü siyasi geleneği olan siyasi partisi ne seller, ne depremler ne heyelanlar gördü. Ne zorluklar yaşayarak, ne darbelere ve saldırılara maruz kaldı. Ama hepsinin altından akılla, örgütlülük bilinciyle, birbirine saygıyla, onu var eden demokrasi, Cumhuriyet ve Atatürk’ün geleneklerine sahip çıkarak çıkmayı becerdi. Bu zorlu ve türbülanslı günlerden de hep birlikte çıkmanın yolunu arayacağız. Bunu nerede arayacağız. Bunu Facebook sayfalarında, twitter mesajlarında, sosyal medyada aramayacağız. Bunu partinin değerlerine, partinin evlatlarına, kardeşlerine ve 24 Haziran günü faşizme karşı birlikte mücadele etme yemini ettiklerimize karşı saldırarak, eleştirilerde bulunarak, haksızlık yaparak, iftiralarda bulunarak aramayacağız. Bunun yapıldığı mecralar elbette ki canımızı incitiyor. Kendi içimizde eleştirerek, gerekirse ağır eleştirerek, hem de yol göstererek ve geleceğe yönelik ışık tutarak tartışmak hepimizin boynunu borcu. Güçlü ve geleneği olan ailelere bu yakışır. Biz bize yakışanı yapmak zorundayız’’ diye konuştu.

‘KRİZİN BEDELİNİ YOKSUL VATANDAŞ ÖDEYECEK’

Dolar’daki yükselişe de değinen Özel,  yükselişin kendilerini endişelendirdiğini kaydederek “Berat Albayrakı’ın herkesin umutla beklediği toplantıdan hiçbir umut çıkmadı. Toplantının başlangıcında 6 TL olan Dolar’ın toplantı bitişinde 6,80 TL’ye kadar çıkması ve şuan 6,40 TL’de seyretmesi gerçekten hepimizin yüreğini yakıyor. Bizi endişelendiriyor. Çünkü herhangi bir spor müsabakasını izler gibi Dolar’daki artışı izlemek değil, sonuçları ertesi günden itibaren Dolar’daki, enflasyondaki, faizdeki yükselmenin sonuçları mutfağa, pazara yansıyacak olmasıdır. Alınan benzine mazota ÖTV üzerinden tükettiğimiz her şeye yansıyacak. Maalesef bu ağır krizin bedelini yine yoksul vatandaşlar ödeyecek. Milyar Dolarları olan zaten kendilerini kur sepeti ile güvence altına almış durumdalar. Çok Türk Lirası olanlar bile belki zarara uğrayacaklar, ama 70 sülalesine değil 60 sülalesine yetecek para banka hesaplarında duracak. Ancak ay sonunu getirmekte güçlük çeken vatandaş, borçlu, emekli veya iş arayanların umutları her geçen gün tükenecek’’ dedi.

‘YOKSULUN GELECEĞİNİ ALLAH’A EMANET ETTİ’

CHP’li Özel konuşmasında, Dolar’ın yükselmesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak üzerinden eleştirmeyi sürdürerek, “4 yıldır yetki fiilen elinde. 2 yıldır istediği gibi partili bir Cumhurbaşkanı tarafından yönetiliyor. 24 Haziran beride ‘Yetkiyi verin görün’ dedi ve ekonomiyi damada, fakirin, emeklinin, yoksulun geleceğini Allah’a emanet etti. 6 aydır makro ekonomide Marmara Üniversitesi’nde ders aldığını söylüyor Berat Albayrak’ın. Akıllı ülkelerde son 6 ayda kayınpederinin teşvikiyle Ekonomi Bakanlığı’na hazırlanmak için ders alanlar değil, o dersi verenler, o damadın okuduğu kitabı yazanlar, o kitabı yazanların oluşturduğu büyük kadrolar makro ekonomik dengelere bilimsel çözümler üretirler. Bilimsel katkılar sağlarlar. Şimdi aile şirketine dönüşmüş bir Türkiye Cumhuriyeti’nin tek adamın ve onun damadının elinde savruluşuna şahitlik ediyoruz. Bu süreçte hepimize ihtiyaç var. Ana muhalefet ve tüm muhalefet partilere ihtiyaç var’’ dedi.

‘İMZA VEREN DE VERMEYEN DE KARDEŞTİR’

CHP’li Özel konuşmasının son kısmında ise tekrar partililere seslenerek, CHP’nin bir aile olduğunu ve aile içi tartışmaların kendi içerisinde yapılması gerektiğinin vurgusunu yaptı. CHP’li Özel, “Elbette kendi iç tartışmalarımız yapılacak. CHP’nin ortadan yarılan, iki kutba ayrılmış, birbiriyle kavgalıymış gibi göstermek isteyenlere karşı herkesin tekrar etmesi gereken bir şey var. Ben meclis kürsüsünde sorulan parti içi mücadeleyle ilgili hiçbir soruya cevap vermedim. ‘Burası tüm CHP’liler adına kullandığımız kürsüdür’ dedim. İmza verende vermeyende CHP’lidir ve kardeştir. Bugün kurultay isteyen, istemeyen veya yarın bir başka tercihte bulunacak olan veya olmayan herkes kardeştir. CHP’nin iç mücadelesi minör bir mücadeledir ve bize dair bir mücadeledir. Ama bu ülke için verdiği mücadele esas ve dışa dair bir mücadeledir. Partiyi ayrımsız olarak ve ülke menfaatlerine ayrımsız olarak gözeten bir mücadeledir. Milli mücadelenin partisine, Türkiye’nin tüm zorluklarına rağmen bugünlere gelebilmiş ayakta durabilen partisine her şeyden çok ihtiyaç var. Bizim birbirimize, bu ülkenin hepimize ihtiyacı var’’ dedi.

CHP’li Özel’in konuşmasının ardından genişletilmiş il divan toplantısı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim