Misafir
6,1002
5,3731
215,49
ÜYE GİRİŞİ

Şehzadeli öğrencilerin başarısı gururlandırdı

Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Türkiye’de öğrencilerin ve velilerin zorlu bir süreçten geçtiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) iTürkiye genelinde ilk 3 bin kişi arasına giren 8 öğrenci ve velilerini makamında ağırlayarak ödüllendirdi.

Özel Temel Birey Lisesi öğrencisi Doğukan Turhan ilk 2 bine girdi

Şehzadeli öğrencilerin başarısı gururlandırdı

Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Türkiye’de öğrencilerin ve velilerin zorlu bir süreçten geçtiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) iTürkiye genelinde ilk 3 bin kişi arasına giren 8 öğrenci ve velilerini makamında ağırlayarak ödüllendirdi.

MUZAFFER KİRT

Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Türkiye’de öğrencilerin ve velilerin zorlu bir süreçten geçtiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye genelinde ilk 3 bin kişi arasına giren 8 öğrenciyi ve velilerini makamında ağırladı. Öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam Çorumluoğlu, dereceye giren öğrencilere çeyrek altın verdi.  Törende Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cumhur Kapusuz, okul yöneticileri, veliler de hazır bulundu.

İŞİN TEMELİ ÇOCUKLARIN BAŞARISI

Çorumluoğlu, dereceye giren öğrencileri kutlayarak, işin temelinin çocukların başarısı olduğunu ifade etti.  Çorumluoğlu, “Öncelikli olarak çocuklarımızı kutluyorum. İşin temeli çocuklarımızın başarısıdır. Çocuklarımızın başarısının yanında en önemli faktörlerden biri de ailelerin çocukların bu noktaya gelmesi için gösterdiği efordur, destektir. Şüphesiz ki üçüncü en büyük payda okullarımız, okul idarelerimiz ve değerli öğretmenlerimizdir. Ben her zaman sonuç odaklıyımdır. Maç biter, tarih maçın skorunu yazar. Burada da sonuç çocuklarımızın aldığı puanlar ve yerleşecekleri yerlerdir. Bizim için burada önemli olan nokta budur. Çocuklarımız iyi hedefler koymuşlar, hedefi koymak hayatta son derece önemlidir. Hedefiniz yoksa sokakta uçuşan bir sonbahar yaprağı gibi olursunuz. Bundan sonraki yaşamınızda da bu hedeflerin konulmasını temenni ediyorum.”diye konuştu.

BAŞARIDA ÖZGÜVEN ETKİSİ

Çorumluoğlu, çocukların kendilerini ifade etme konusunda oldukça başarılı olduğunu belirterek şunları söyledi “Bundan da bir memnuniyet duydum çünkü özgüven önemlidir. İstemek, ortaya koymak, meydana çıkmak, kendini ifade etmek ve ayaklarının üzerinde durmak önemlidir. Yeni neslin bu şekilde olması da beni mutlu ediyor. Eskiden bizim çocuklarımız kendilerini ifade edemezlerdi ama son yıllarda çocuklarımızı görünce mutluluk duyuyorum. Bütün çocuklarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum, yolunuz bahtınız açık olsun. Daha yolun başındasınız, tercihleriniz çok önemli. Önünüze daha çok tercihler çıkacak. En büyük dileğim tercihlerinizin doğru olmasıdır” dedi.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ise gençlerin başarısından bahsederek, “Her şeyden önce vatansever karakterli vatandaşlar olarak ülkemize hizmet etmesi bizim için en gurur verici ve geleceğe dönük güvenle bakacağımız bir mesele. Yoksa çok başarılı insanlar yetişti bu ülkede ama ülkeye hain çıktı. Bu da arzuladığımız bir şey değil. Bu başarınızı yine yetiştiğimiz bu topraklarda bu vatan için harcayın. Bizim en büyük kaybımız beyin kaybıydı ama bunu belki sizin gibi şuurlu gençlerimiz tersine çevirecek. Beyin gücümüzle beraber Türkiye’yi geleceğin en güçlü ülkelerinden biri haline getireceğiz. Bizim Milli Eğitim olarak amacımız bu. Ülkemize gençlerimizle birlikte hizmet edeceğiz. “ ifadelerini kullandı.

ÖZEL TEMEL BİREY LİSESİ ÖĞRENCİSİ İLK 2 BİNDE

Gediz Anadolu Lisesi’nden sayısal puan türünde Doğukan Kasırga ve Faruk Orak, eşit ağırlık puan türünde Nurşah Çınar ve Berkay Kaplan; Özel Manisa Final Temel Lisesi’nden sözel puan türünde Enis Berkay Uzel ve sayısal puan türünde İrem Demir; Özel Birey Temel Lisesi’nden eşit ağırlık puan türünde Doğukan Turhan; Özel Manisa Kavram Temel Lisesi’nden yabancı dil puan türünde Ali Erdem Alagöz olmak üzere 8 öğrenci ilk 3 bine girerek Şehzadeler’in ve Manisa’nın gururu oldu.

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim