Misafir
6,7839
6,0789
249,62
ÜYE GİRİŞİ

Binlerce anne 21 milyonluk yardım aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Manisa İl Müdürü Murat Konan, doğum yardımı uygulaması kapsamında 2015-2018 yılları arasında toplam 50 bin 377 anneye 21 milyonluk yardım yapıldığını açıkladı.

Binlerce anne 21 milyonluk yardım aldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Manisa İl Müdürü Murat Konan,  doğum yardımı uygulaması kapsamında 2015-2018 yılları arasında toplam 50 bin 377 anneye 21 milyonluk yardım yapıldığını açıkladı.

MUZAFFER KİRT

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Manisa İl Müdürü Murat Konan,  2015 yılında hayata geçirilen doğum yardımı uygulamasına yönelik açıklama yaptı. Konan yaptığı açıklamada,  2015-2018 yılları arasında toplamda 50 bin 377 kişiye 21 milyonluk yardımın yapıldığını belirtti.  Doğum yardımı, 15 Mayıs 2015 tarihinde ve sonrasında gerçekleşen canlı doğumlar için verilir. Bu tarihten önce doğan çocuklar için doğum yardımı verilmez. Ancak ödeme miktarına esas çocuk sırasının tespitinde, diğer bir deyişle yeni doğan çocuğun kaçıncı çocuk olduğunun belirlenmesinde 15 Mayıs 2015 tarihinden önce doğmuş olan çocuklar da sayılır.

SADECE CANLI DOĞUM ŞARTI

Doğum yardımının 2015 yılından bu yana verildiğini hatırlatan Konan, doğum yardımından faydalanmak için bazı şartların arandığını belirterek, şartların başında doğumun canlı gerçekleştirilmiş olması gerektiğini ifade etti. Konan, “Yardım için herhangi bir şekilde bir sosyal güvenlik sistemine dâhil olup olmama, bir gelirin olup olmaması önemli değil. Sadece canlı doğumun olmuş olması önemli” dedi.

2018’DE 3 MİLYONLUK ÖDEME YAPILDI

Çocuk başına verilen yardım miktarını da açıklayan Konan, birinci çocuğa 300 lira, ikinci çocuğa 400 lira, üçüncü çocuğa ise 600 liranın ödendiğini aktardı.

Manisa’da Ocak-Ağustos 2018 tarihleri arasında 6 bin 930 kişiye doğum yardımı ödemesinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Konan,  “ Buda yaklaşık 3 milyon civarında bir rakama tekabül ediyor.  Manisa’da bugüne kadar 50 bin 377 kişiye doğum yardımı yapıldı. Doğum yardımında toplam 20 milyon 737 milyon TL destek verildi” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim