Misafir
6,7714
6,0678
249,22
ÜYE GİRİŞİ

Ergün’den 85 mahalleye altyapı müjdesi

Yunusemre ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarını ağırlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelindeki 85 mahallede altyapı çalışmaları için kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklarının müjdesini verdi.

Ergün’den 85 mahalleye altyapı müjdesi

Yunusemre ilçesinde görev yapan mahalle muhtarlarını ağırlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, il genelindeki 85 mahallede altyapı çalışmaları için kısa süre içerisinde ihaleye çıkacaklarının müjdesini verdi.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü, Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan ve ilçede görev yapan muhtarlar ziyaret etti. Ziyarette, MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen ve Şehnaz Başaran da yer aldı. Yunusemreli muhtarlara nazik ziyaretleri nedeniyle teşekkür eden Başkan Ergün, 154 Mahalle Projesi içerisinde ihalesi beklenen 85 mahallenin altyapı çalışmaları ile ilgili müjdeyi de mahalle muhtarları ile paylaştı. Yatırımların hız kesmeden il genelinde devam edeceğinin altını çizen Başkan Ergün’e, muhtarlar hayata geçirilen hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Yağcılar Mahallesi sakinlerinden Eren Atsızata da Başkan Ergün’ün karakalem portresini kendisine hediye etti. Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan da yaptığı açıklamada Başkan Ergün’e hizmetleri nedeniyle teşekkür ederek, altyapıdan içme suyu depolarına, sondajlardan dere temizlik çalışmalarına kadar birçok hizmete kavuştuklarını söyledi. Pehlivan, hem ilçe merkezinde hem de Yunt Dağı’nda yer alan mahallelere önemli yatırımlar sayesinde büyük bir değişime imza atıldığını vurguladı.

ULAŞILMADIK MAHALLE KALMADI

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 4 yıl önce sıfırdan kurulan MASKİ’nin bugün 1.088 mahalleye hizmet anlamında ulaştığını ifade ederek sözlerine başladı. Başkan Ergün, “MASKİ, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı bir Genel Müdürlüğümüzdür. Ayrı bir bütçesi vardır. Büyükşehir Yasası ile birlikte 4 sene önce kuruldu. Kurulduğu gün masası, sandalyesi ve bir personeli dahi olmayan MASKİ Genel Müdürlüğü’nü sıfırdan yaratmanın sürecini yaşadık. Büyükşehir Yasası’nın bize vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde bugün 1.088’e ulaşan mahallemiz var. Büyükşehir ve MASKİ olarak mahallelerimize hizmet ulaştırıyoruz. Bugün çok şükür, artık ulaşmadığımız mahalle kalmadı. Öncelik sırasına göre mahallelerimize hem altyapı hem de içme suyu depolarının yenilenmesi ve başka birçok alanda ses getiren yatırımlar yaptık” dedi.

200 MAHALLEDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Bugüne kadar 200 mahallede altyapı yatırımı yaptıklarını vurgulayan Başkan Ergün, üstyapı çalışmalarına da hayat verdiklerinin altını çizdi. Başkan Ergün, “Sizlerin de dört gözle beklediği 85 mahallemizin ihalesini henüz yapamadık. 5 ilçemizde 85 mahalle için geçtiğimiz hafta içerisinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Genel Merkez nezdinde yapmış olduğumuz istişarelerde geldiğimiz noktayı bugün size bir müjde olarak verebilirim. İnşallah bu 85 mahallenin de altyapıları için finans noktasında alacağımız destekle ihale sürecini başlatmış oluruz. 85 mahalle için 200 ila 250 milyon TL arasında bir yatırım gerekiyor. Sayın Çevre ve Şehircilik Bakanımızdan ve İller Bankası Bölge Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmeler olumlu geçti ve söz aldık. Prosedürler tamamlanır, tamamlanmaz Yunusemre ilçemizdeki 18 mahallemizin de altyapı çalışmalarına start vereceğiz. Sadece Yunusemre değil diğer ilçelerimizde de ihale çalışmalarını başlatmış olacağız” ifadelerini kullandı.

 

ATIKSU ARITMA TESİSİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Manisa merkezde sürekli olarak artan nüfusun ihtiyacını karşılayamaz duruma gelen atıksu arıtma tesisinin yerine yenisini inşa ettiklerini sözlerine ekleyen Başkan Ergün, tesiste kısa süre içerisinde su alımına başlanacağı müjdesini verdi. Başkan Ergün, “Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde bu ayın sonu gibi su alımına başlayıp, test çalışmalarına geçeceğiz. İl merkezimin nüfusu bugün 80-100 binlerden 400-500 binlere ulaştı. Merkezde bulunan eski atıksu arıtma tesisinin kapasitesinin yetersiz olması nedeniyle nüfusa uygun bir tesis için artık geri sayım başladı. 60 milyon TL gibi bir yatırımla Manisa merkezin atıksu arıtması hayırlısıyla önümüzdeki ay faaliyete geçiyor. Bildiğiniz üzere 8 ay önce 46 milyon TL yatırım yaptığımız Turgutlu Atıksu Arıtma Tesisi’ni devreye aldık. Soma ve Gördes Atıksu Arıtma Tesislerimizi de açtık. Şu anda da geçtiğimiz ay içerisinde startını verdiğimiz Alaşehir Atıksu Arıtma Tesisi’nde inşaat çalışmaları başladı. 1 milyon 400 bin nüfusa daha sağlıklı bir çevre kazandırmak, gelecek nesillere daha temiz bir Manisa bırakma adına yatırımlarımızı devam ettiriyoruz. Allah utandırmasın” açıklamalarında bulundu.  

HİZMETTE AYRIMCILIK YOK 

Açıklamalarında son olarak emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Ergün, “Yatırımlarımız, önümüzdeki süreçte de devam edecek. Aynı çizgide ve doğrultuda bana oy vermiş, vermemişe bakmadan, ayrımcılık yapmadan Manisa Belediyesi döneminde 57 mahalleyi nasıl değiştirdiysek bu değişimleri şimdi il genelinde devam ettiriyoruz. Bir Allah razı olsun sözcüğünü duymamız bizleri en mutlu eden sözdür. Bunun için çalışıyoruz” dedi.Basın Merkezi

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim