Misafir
6,1726
5,4076
224,45
ÜYE GİRİŞİ

PTT’den ücretsiz bayram kartı

Genel Müdürlük tarafından Kurban Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak 8 farklı görselde basılarak Manisa PTT’ye gönderilen 5 bin adet bayram kartı, ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

 

PTT’den ücretsiz bayram kartı

Genel Müdürlük tarafından Kurban Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak 8 farklı görselde basılarak Manisa PTT’ye gönderilen 5 bin adet bayram kartı, ücretsiz olarak vatandaşlara dağıtılmaya başlandı.

ZÜLFİ BELLİCİ

PTT Genel Müdürlüğü, posta geleneğini yaşatmak için özel günlerde ve bayramlarda sürdürüyor.  Genel Müdürlük tarafından Kurban Bayramı’nın anlam ve önemine uygun olarak 8 farklı görselde tebrik kartı hazırladı. PTT Manisa Başmüdürlüğü’ne 5 bin adet gönderildi.  PTT bu yıl iller için özel bir basım gerçekleştirdi. Manisa’nın tarihi yerlerini tanıtmak ve turistlik bölge olarak tanınmışlığına katkı sağlamak amacıyla yöresel posta kartı bastırıldı.  Posta kartlarında Kula Volkanik Jeoparkı, Yeni Han Manisa, Gediz Nehri, Sardes Artemis Tapınağı görselleri yer alıyor. Önümüzdeki dönemde daha fazla yer posta kartlarında yer alacak.

PTT Manisa Başmüdürü Bilal Özlü,  “Şirketimizce verilen hizmetlerimizin vatandaşlar tarafından bilinirlik ve tercih edilme oranının arttırılması amacıyla özel gün ve bayramlarda hizmet içerikli kampanyalar düzenlenerek tanıtım faaliyetlerinin gerçekleştiriliyor. Ve tüm Başmüdürlüklerce de yapılan uygulamalar sonucunda ülke genelinde kampanya konusu hizmetimiz vatandaşlarımıza sunulmaktadır” dedi.

HER İL KENDİ ÖZELLİĞİYLE TANITILIYOR

Posta kartlarına 2018 yılında tüm iller için özel yöresel posta kartı basımım da gerçekleştirildiğini ifade eden Özlü, “Bu sene ilk kez basımı gerçekleştirilen yöresel posta kartları her bölgenin kendine özgü tarihi yerlerini tanıtmak amacıyla turistik bölge olarak ilimizin tanınmışlığım anılmasına da katkı sağlayacaktır. Manisa’ya özel yöresel tanıtım amacıyla basımı gerçekleştirilerek ilimize gönderilen 5000 adet posta kartları görsellerinde; Kula Volkanik Jeoparkı, Yeni Han Manisa, Gediz Nehri, Sardes Artemis Tapınağı görselleri yer almaktadır.  Yine ücretsiz basımı gerçekleştirilen yöresel kartlarımız da şuanda tüm Merkez Müdürlüklerimize gönderilmiş olup vatandaşa tanıtımı amaçlanmaktadır” diye konuştu. 

KARTLAR BEDAVA GÖNDERMEK 1 LİRA

Manisa’ya 5 bin adet tebrik kartının gönderildiğini kaydeden Özlü, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kurban Bayramı dolayısıyla da Genel Müdürlüğümüzce özel gün ve bayramlarda düzenli basımını gerçekleştirildiği posta kartları bu yıl da günün anlam ve önemine uygun 8 farklı görsellerde basılarak Manisa ili için 5 bin adet kart Başmüdürlüğümüze gönderilmiştir. İlgili kartların nüfus yoğunluklarına göre tüm İl Merkez Müdürlüklerimiz, 17 adet İlçe Müdürlüklerimize posta yoluyla gönderimi sağlanarak PTT işyerlerine gelen tüm müşterilerimize ücretsiz dağıtımı gerçekleştirilmek üzere gişelerimizde yer almaktadır. Kampanyanın daha geniş kitlelere duyurulması adına işyerlerimize gelen müşterilerimizin dışında da il ve İlçelerimizde yer alan özellikle cezaevleri, askeri birlikler, kamu kurum ve kuruluşları ile irtibat kurularak tanıtım çalışmalarımız devam etmektedir. Ücretsiz basımı gerçekleştirilen posta kartlarının postaya verilme ücreti 1,00 TL’dir. Kurban Bayramı dolayısıyla Genel Müdürlüğümüzce PTT işyerlerimizden kargo gönderimleri için de kampanya düzenlenmiş olup 1 Temmuz-31 Ağustos dönemlerini kapsayan kampanyada mevcut kargo ücret tarifemiz üzerinden müşterilerimize  yüzde 25 indirim uygulaması devam etmektedir.  Dönemsel olarak basımı gerçekleştirilen bu kartlar için Başmüdürlüğümüz Pazarlama Satış Müdürlüğü olarak belirli dönemlerde kalabalık ve merkezi yerler ile kitap fuarı, üniversite etkinlikleri vb. yerlerde stant açmak suretiyle tanıtım faaliyetlerinde bulunulması yönünde çalışmalar yapılması planlanmaktadır. Hem vatandaşa bu kültürü yaşatmak hem posta gelirlerimize de katkı sağlayan posta kartlarımız tüm P'IT işyerlerimizden ücretsiz temin edilmektedir.”

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim