Misafir
6,0728
5,3686
214,29
ÜYE GİRİŞİ

AKP’li Özkan’dan örgütlenme vurgusu

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, Soma’nın Türkiye’de ilk sendikal örgütlenmenin kenti olduğunu belirterek, “Örgütlü toplum güçlü toplum demek bu anlamda bunu çok önemsiyorum”dedi.

AKP’li Özkan’dan örgütlenme vurgusu 

AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan,  Soma’nın Türkiye’de ilk sendikal örgütlenmenin kenti olduğunu belirterek, “Örgütlü toplum güçlü toplum demek bu anlamda bunu çok önemsiyorum”dedi.

 

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma 2 Nolu Şubesi 2. Olağan Genel Kuruluna katılan AK Parti Manisa Milletvekili Avukat Mehmet Ali Özkan, burada yaptığı konuşmasında sendikal örgütlenmenin önemine dikkat çekti.

Özkan, Soma’da kömür işletmelerinin önemine değinerek “ Soma’da özel kamu işletmelerinde direk 10 binden fazla hemşerimiz kömür üretiminde çalışıyor.  Dolaylı katkıda bulunanları gerek nakliye sektörü gerekse termik santral gibi işletmeleri de içine alarak sayarsak şehrimizin bütün ekonomisi, toplumsal yapısı madencilik üzerine kurulmuştur. Neredeyse 110 bin nüfusumuzun belki de yaklaşık 80 bin kişisi direk kömür ve enerji sektöründen geçimini sağlıyor”dedi.

100 günlük eylem planına de değinen Özkan “Dün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  100 günlük eylem planını açıkladı. Burada enerji sektöründe dikkatimizi çeken bir husus var.  Soma ve Tunçbilek havzasında henüz üretime açılmayan yerlerinde 100 gün içinde açılması planlanıyor”diye konuştu.

‘150 MİLYON TONLUK SAHA EKONOMİYE KAZANDIRILACAK’

Önümüzdeki aylarda Soma’da yeni sahaların üretime açılacağını üretime kazandırılacağını duyacaklarını belirten Özkan şu bilgileri verdi “Soma’da yeni santrallerin de inşaatı sürüyor birkaç ay içeresinde elektrik üretimine geçecek hem de önümüzdeki yakın bir tarihte. Yer altı maden işletmeciliğine 150 milyon tonluk sahanın ekonomiye kazandırılması söz konusu olacak.” Özkan Türkiye Maden İşçileri Sendikası Soma Şubesinin tarihçesine atıfta bulunarak “Maden İş Sendikası Soma Şubesi 1950 yılında kurulmuştur.  Tunçbilek ise 1950’lerde kurulmuş. 1958 yılında genel merkez oluşturulduğunu ve 1952’de Türk İş Konfederasyonunun kurulmuş olduğunu düşünürsek Türkiye’de bekli de ilk sendikal örgütlenmenin şehri Soma’dır”dedi.

Özkan, “Soma’da kamu ve özel maden işletmelerinde çalışan işçilerimizin tamamı sendika üyesi tamamında sendikal örgütlenme gerçekleşmiştir.  Örgütlü toplum güçlü toplum demek bu anlamda bunu çok önemsiyorum. Seçilecek yeni yönetimi tebrik ediyorum. Bu vesile ile 13 Mayıs 2014’de kaybettiğimiz 301 canımızı, şehidimizi rahmetle anıyorum. Rabbim bir daha bize böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim