Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Gençlere önce meslek sonra iş

İŞKUR ve TOBB’un hayata geçirdiği Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP) Manisa’da tanıtıldı. Proje ile ile 2 yıl boyunca işverenlerin istediği nitelikli elemanların yetiştirilmesi için mesleki eğitim kursları düzenlenecek.

Gençlere önce meslek sonra iş

İŞKUR ve  TOBB’un hayata geçirdiği  Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Projesi (MEGİP) Manisa’da tanıtıldı. Proje ile ile 2 yıl boyunca işverenlerin istediği nitelikli elemanların yetiştirilmesi için mesleki eğitim kursları düzenlenecek.

MUZAFFER KİRT

İstihdam Seferberliği kapsamında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan ve nitelikli eleman arayışı için işverenlere büyük katkı sağlayacak olan ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası (Manisa TSO) Çok Amaçlı Salonunda Manisa TSO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Karanfilci’nin de katıldığı toplantıda MEGİP kapsamında işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile Mesleki Eğitim Kurslarına katılacak olan kursiyerlere sağlanacak teşvikler hakkında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü temsilcileri tarafından bilgi verildi.

İŞVERENİN İSTEDİĞİ NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİLECEK

Manisa Çalışma ve İş Kurumu Müdür Yardımcısı Eşref Aslan, protokolün mesleki eğitimin teorik ve pratik eğitim boyutunun birleştirilerek sahada uygulanmasına yönelik düzenlenmiş olan bir protokol olduğunu belirterek, 2 yıl süreceğini kaydetti. Protokolün asıl amacının sahada işverenlerin özellikle temininde güçlük çektiği mesleklerde eleman teminine aracılık etmek olduğunu vurgulayan Aslan, burada kamu ve özel sektör işbirliğinin olacağını söyledi. Projenin öncelikle sahada anlatılması, tanıtılması, reklamının yapılması gerektiğini kaydeden Aslan, bu programın danışma kurulu ve il çalışma kurulunun bulunduğunu ifade etti. Aslan,  İŞKUR, MTSO ve Ticaret Borsası’na bağlı üyelerin yer aldığı il çalışma kurulunun mesleki eğitimi, sahadan gelen talepleri ele alacağını belirtti.

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM VERİLECEK

Nitelikli eleman sıkıntısı çeken ve bu konuda arayış içinde olan işverenlere büyük bir katkı sağlayacak olan MEGİP projesi birçok avantajlar içeriyor. İmzalanan protokol ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞKUR Manisa İl Müdürlüğü arasında iş gücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirildiği mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılarak, düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü yetiştirilmesi planlanıyor.

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim