Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

Üniversite tanıtım filmini kaldırdı!

MCBÜ kısa tanıtım videosunda “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın”ifadesinin tepki çekmesi üzerine üniversite tarafından yapılan açıklamada, filmin onay alınmadan yayına konduğu ve videonun hemen kaldırıldığı ifade edildi.

 

 

 

Üniversite tanıtım filmini kaldırdı!

 

MCBÜ kısa tanıtım videosunda “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın”ifadesinin tepki çekmesi üzerine üniversite tarafından yapılan açıklamada,  filmin  onay alınmadan yayına konduğu ve videonun hemen kaldırıldığı ifade edildi.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ),  tanıtım filminin tepki çekmesi üzerine açıklama yaptı. Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Üniversite tercihleri döneminde üniversitemizin tercih edilirliğini artırmak için Profaj adlı firmaya hazırlatılan MCBÜ kısa tanıtım videosu, üniversite yönetiminin onayına sunulmadan yayına konmuştur. Videoda belirtilen “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın” kısmı üniversite yönetiminin ifadesi değildir. Firma acilen uyarılarak, resmi instagram hesabından firma tarafından yayınlanan video hemen kaldırtılmıştırVideo, “Ege’nin en yaşanabilir şehri Manisa’da okuyun ve Manisa’da yaşamanın keyfini çıkarın” ifadesi eklenerek tekrar hazırlatılmaktadır.”

VİDEO YENİDEN HAZIRLANIYOR

Konuyla ilgili olarak konuşan MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Kendisi Manisalı olan, Manisa sevgisini her zaman ve her ortamda dile getiren bir rektör olarak, Üniversitemize akademik ya da idari bir personel alırken bile Manisa’da yaşamalarını ısrarla vurguluyor ve hatta şart koşuyorum. Öğrencilerimize de her konuşmamda Manisa’nın çok huzurlu ve güvenli bir şehir olduğunu söyleyerek, Manisa’da yaşamanın ne kadar avantajlı olduğunu ifade ediyorum. Bizim nihai onayımız olmadan yayınlanan bu video beni fazlasıyla üzmüştür. Hemen yayından kaldırtılmış ve gerekli düzeltme yapılarak yeniden hazırlanması söylenmiştir” diye konuştu. HABER MERKEZİ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim