Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Üniversite tanıtım filmini kaldırdı!

MCBÜ kısa tanıtım videosunda “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın”ifadesinin tepki çekmesi üzerine üniversite tarafından yapılan açıklamada, filmin onay alınmadan yayına konduğu ve videonun hemen kaldırıldığı ifade edildi.

 

 

 

Üniversite tanıtım filmini kaldırdı!

 

MCBÜ kısa tanıtım videosunda “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın”ifadesinin tepki çekmesi üzerine üniversite tarafından yapılan açıklamada,  filmin  onay alınmadan yayına konduğu ve videonun hemen kaldırıldığı ifade edildi.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ),  tanıtım filminin tepki çekmesi üzerine açıklama yaptı. Rektör Prof. Dr. Kemal Çelebi imzasıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “Üniversite tercihleri döneminde üniversitemizin tercih edilirliğini artırmak için Profaj adlı firmaya hazırlatılan MCBÜ kısa tanıtım videosu, üniversite yönetiminin onayına sunulmadan yayına konmuştur. Videoda belirtilen “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın” kısmı üniversite yönetiminin ifadesi değildir. Firma acilen uyarılarak, resmi instagram hesabından firma tarafından yayınlanan video hemen kaldırtılmıştırVideo, “Ege’nin en yaşanabilir şehri Manisa’da okuyun ve Manisa’da yaşamanın keyfini çıkarın” ifadesi eklenerek tekrar hazırlatılmaktadır.”

VİDEO YENİDEN HAZIRLANIYOR

Konuyla ilgili olarak konuşan MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Kendisi Manisalı olan, Manisa sevgisini her zaman ve her ortamda dile getiren bir rektör olarak, Üniversitemize akademik ya da idari bir personel alırken bile Manisa’da yaşamalarını ısrarla vurguluyor ve hatta şart koşuyorum. Öğrencilerimize de her konuşmamda Manisa’nın çok huzurlu ve güvenli bir şehir olduğunu söyleyerek, Manisa’da yaşamanın ne kadar avantajlı olduğunu ifade ediyorum. Bizim nihai onayımız olmadan yayınlanan bu video beni fazlasıyla üzmüştür. Hemen yayından kaldırtılmış ve gerekli düzeltme yapılarak yeniden hazırlanması söylenmiştir” diye konuştu. HABER MERKEZİ

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim