Misafir
6,5691
5,7691
260,57
ÜYE GİRİŞİ

‘Manisa’da okuyun İzmir’de yaşayın’ tanıtımına tepki '

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin (MCBÜ) tanıtımı için sosyal medyada yayınlanan" Manisa'da okuyun, İzmir'de yaşayın" ifadelerini içeren videosuna CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka sert tepki göstererek, “ Sayın Rektör’e soruyorum; üniversite öğrencileri için Manisa’mız yaşanabilecek ve güvenli bir şehir değil midir ki, Manisa’da okuyun İzmir’de yaşayın diyerek öğrencileri İzmir’de yaşamayı teşvik ediyor”dedi.

 

‘Manisa’da okuyun İzmir’de yaşayın’ tanıtımına tepki

 

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin (MCBÜ) tanıtımı için sosyal medyada yayınlanan" Manisa'da okuyun, İzmir'de yaşayın" ifadelerini içeren videosuna CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka sert tepki göstererek, “ Sayın Rektör’e soruyorum; üniversite öğrencileri için Manisa’mız yaşanabilecek ve güvenli bir şehir değil midir ki, Manisa’da okuyun İzmir’de yaşayın diyerek öğrencileri İzmir’de yaşamayı teşvik ediyor”dedi.

 

Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin  sosyal medyada yayınladığı  tanıtım videosu, CHP Yunusemre İlçe yönetimi tarafından tepki gördü. Videoda, Manisa'nın İzmir'e çok yakın olduğu, Sabuncubeli Tüneli ile iki kentin daha da yakınlaştığı belirtilerek, "Manisa'da okuyun, İzmir'de yaşayın" ifadelerine yer verildi.

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Serdar Bozyaka, üniversitenin öğrencilere, Manisa yerine İzmir'de yaşamayı tavsiye ettiğini belirterek, Manisa'nın en büyük sorunları arasında, üniversite öğrencilerinin İzmir'de yaşamayı tercih etmesinin olduğunu söyledi.

Bir üniversitenin görevinin bilim üretmek, ilim üretmek, sanat üretmek ve ülkesine yararlı insanlar yetiştirmek olduğu kadar bulunduğu şehrin sosyoekonomik yapısına, kültürel hayatına ve ekonomisine katkı sağlamak için çabalamak olduğunu kaydeden Bozyaka “Şehri kalkındırmaya, kentin esnafına ve yaşamına değer katmaya çalışmalıdır. Süleyman Demirel Üniversitesi’nin Isparta’ya, Anadolu Üniversitesi’nin Eskişehir’e, Ege Üniversitesi’nin İzmir’e sağladığı katkılara bir bakınız. Bir de Manisa Celal Bayar Üniversitesi’ne bakınız. Maalesef Celal Bayar Üniversitesi bir Manisa üniversitesi olamamıştır. Yıllardır biz Manisalılar bu durumdan şikayet etmemize rağmen şehri yönetenlerden ve üniversite yöneticileri tarafından hiçbir çözüm getirilmemiştir. Öğrencilerin çok büyük bir bölümü ders bitiminde servislere binerek tek bir kuruşlarını Manisa ekonomisine bırakmadan şehrimizi terk etmektedirler. Alışverişlerini İzmir’de yapıp, ek eğitimlerini İzmir’de alıp İzmir’in kültürel hayatına katkıda bulunmaktadırlar. Göreve ilk geldiğim ay üniversitemizin Sayın Rektörünü ziyaret edip kendisine bu konudaki görüşlerimi bizzat ilettim. Fakat geldiğimiz noktada Manisa’ya katkı sunmak bir yana dursun, üniversite yönetimi yaptığı icraatlar ve sponsorlu bir şekilde sosyal medyaya verdiği reklamlarda Manisa Celal Bayar Üniversitesi bir İzmir üniversitesi gibi tanıtıyor. Öğrencileri “Manisa’da okuyun, İzmir’de yaşayın” sloganı ile MCBÜ’ne davet ediyorlar. Ben CHP’li bir İlçe Başkanı olarak; sosyal demokrat bir belediyecilik anlayışıyla yönetilen İzmir’in öğrencilere tavsiye edilmesine sevineyim mi yoksa Manisa’nın bir evladı olarak üzüleyim mi takdiri size bırakıyorum.

‘ÖĞRENCİLERİ İZMİR’DE YAŞAMAYA TEŞVİK EDİYOR’

Sayın Rektör’e soruyorum; üniversite öğrencileri için Manisa’mız yaşanabilecek ve güvenli bir şehir değil midir ki, Manisa’da okuyun İzmir’de yaşayın diyerek öğrencileri İzmir’de yaşamayı teşvik ediyor. Bir sorum da Sayın Çerçi’ye; Sayın Rektör üniversitenin olduğu Yunusemre ilçesi yerine öğrencileri CHP’li İzmir’de ikamet etmeye davet ediyor. Bu konuda ne düşünüyor. Bu söylem beni rahatsız ettiği kadar sizi de rahatsız ediyor mu Sayın Başkan? Üniversite yönetimi yapmış olduğu reklam çalışmasında AKP iktidarı tarafından 150 milyon TL’ye 2 yılda bitirilmesi öngörülen fakat 500 milyon liraya 8 yılda bitirilebilen Sabuncubeli Tüneli’ni övmeye çalışmış. Akıllarınca tekrar atanabilmek adına Sayın Cumhurbaşkanı’na şirinlik yapılmış. Ama aslında yerel seçimler öncesinde öğrencilere AKP’li bir belediye tarafından yönetilen Yunusemre’de sosyal yaşamın ne kadar zayıf olduğunu ve CHP’li İzmir’in ise yaşayan bir kent olduğunu itiraf etmiş. Biz de yıllardır Manisa’nın esnafları, iş adamları ve vatandaşları olarak bunu söylüyoruz. MCBÜ öğrencilerine yönelik bir çalışma yapılması, öğrencilerin Manisa’dan beklentilerinin karşılanması gerektiğini söylüyoruz. Ancak yerel yönetimlerden aynı sorumsuzlukları üzülerek görüyoruz”dedi. HABER MERKEZİ
 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim