Misafir
6,0297
5,3152
227,81
ÜYE GİRİŞİ

Otoyola 734 milyon dolar

İstanbul-İzmir Otoyolu için Manisa’da bugüne kadar 734 milyon dolarlık bir imalat gerçekleştirdiklerini belirten Karayolları Kamu Özel Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, toprak işlerinde yüzde 95 mertebesine ulaşıldığını, sene sonu Balıkesir hedefine ulaşılacağını kaydetti.

Balıkesir hedefimize sene sonu ulaşacağız

Otoyola 734 milyon dolar

İstanbul-İzmir Otoyolu için Manisa’da bugüne kadar 734 milyon dolarlık bir imalat gerçekleştirdiklerini belirten Karayolları Kamu Özel Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, toprak işlerinde yüzde 95 mertebesine ulaşıldığını, sene sonu Balıkesir hedefine ulaşılacağını kaydetti.

MUZAFFER KİRT

İstanbul ile İzmir arası ulaşımı 9 saatten 3,5 saate indirecek Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun yaklaşık yüzde 95'lik kısmı tamamlandı. Karayolları Kamu Özel Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, 112 kilometresinin Manisa’da geçtiği bağlantı yollarıyla beraber 433 kilometrelik Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu (İstanbul-İzmir) son durumu hakkında bilgi verdi.

YIL SONUNA KADAR 200 MİLYON DOLAR

Otoyolda yüzde 95 seviyesine ulaştıklarını kaydeden Karayolları Kamu Özel Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, “Bölge müdürlüğümüz tarafından takip edilen İstanbul-İzmir Otoyolu projesinde şuanda 6,24 milyar dolar olmak üzere yüzde 95 seviyesine ulaşmış bulunuyoruz. Planladığımız gibi Ekim 2019’da tüm güzergahı, tüm projeyi tamamlayacağız. Manisa’mızda bugüne kadar 734 milyon dolarlık bir imalat gerçekleştirdik. Bunun 169 milyon doları bu sene gerçekleştirildi. 200 milyon dolar daha sene sonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Sanat altyapılarında yüzde 90, toprak işlerinde yüzde 95 mertebesindeyiz. Üst yapıda yüzde 54 mertebesine ulaştık. Şuana kadar 71 kilometre vilayetimizde tamamlamış bulunuyoruz. Bu seneki hedefimiz olan Saruhanlı-İzmir-Kemalpaşa arasındaki 49 kilometreyi biz Kasım ayı itibariyle tamamlamayı hedefliyoruz. Bundan sonra odaklandığımız hedef bir sonraki ana hedefimiz olan Balıkesir hedefimize sene sonu ulaşacağız.” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim