Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

İstidam için nitelikli işgücü yetiştirilecek

İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR ile TOBB arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü’ projesi, Perşembe günü Manisa Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında iş dünyasına tanıtılacak.

İstidam için nitelikli işgücü yetiştirilecek

İstihdam Seferberliği kapsamında İŞKUR ile TOBB arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü’ projesi, Perşembe günü Manisa Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında  iş dünyasına tanıtılacak.

İstihdam Seferberliği kapsamında Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında imzalanan ‘Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP)’ hakkında bilgilendirme toplantısı 02 Ağustos 2018 Perşembe günü saat 14:00’ da Oda hizmet binasında düzenlenecek.

İŞVERENE BÜYÜK AVANTAJLAR İÇERİYOR

Nitelikli eleman sıkıntısı çeken ve bu konuda arayış içinde olan işverenlere büyük bir katkı sağlayacak olan MEGİP projesi bir çok avantajlar içeriyor. İmzalanan protokol ile Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve İŞKUR Manisa İl Müdürlüğü arasında iş gücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirildiği mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılarak, düzenlenecek mesleki eğitim kurslarında işverenlerin ihtiyaç duyduğu nitelikteki işgücü yetiştirilmesi planlanıyor.

KATILIM İÇİN 1 AĞUSTOS SON GÜN

Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında işverenlerin talepleri doğrultusunda oluşturulacak eğitim programları ile Mesleki Eğitim Kurslarına katılacak olan kursiyerlere sağlanacak teşvikler hakkında Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü temsilcileri tarafından bilgilendirmenin yapılacağı toplantıya katılım için en geç 1 Ağustos 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar Odayı arayarak (Tel: 231 10 45 / D: 1123) katılım teyidinin bildirilmesi yeterli olacak.

HEM NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ HEM VERİM ARTIŞI

İşverenlerin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere mesleki eğitim kurslarının teorik ve pratik eğitiminin bir arada verileceği  yeni bir sistemin hayata geçtiğini belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, proje ile ilgili şu bilgileri verdi “MEGİP ile üyelerimiz maliyetsiz bir şekilde kendi çalışma yöntemlerine uygun eleman yetiştirerek işletmesinde hem personel ihtiyacını karşılayabilecek, hem de üretimde verimi artıracaktır.  Bu kapsamda TOBB ile İŞKUR arasında imzalanan protokol  ile odamızın öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ve iş dünyamızı yakından ilgilendiren MEGİP projemizin detayları 2 Ağustos Perşembe günü saat 14.00’da düzenlenecek olan toplantımızda üyelerimize anlatılacak. İş arayan ya da bir meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için de büyük bir fırsat olan projenin tanıtım toplantısına tüm üyelerimizi davet ediyorum”HABER MERKEZİ

 

 

 

                                                

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim