Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Kavun ve karpuza festivalli tanıtım

Kavun ve karpuzuyla ünlü Gölmarmara ilçesi, düzenlediği festivalle markalaşma yolunda ilerliyor. Bu yıl 38’incisi düzenlenen Karpuz-Kavun Festivali’nde hem ürünler yarıştı hem de vatandaşlar. Düzenlenen festival renkli görüntülere sahne olurken, halk da eğlencenin tadını çıkardı.

Kavun ve karpuza festivalli tanıtım

Kavun ve karpuzuyla ünlü Gölmarmara ilçesi, düzenlediği festivalle markalaşma yolunda ilerliyor. Bu yıl 38’incisi düzenlenen Karpuz-Kavun Festivali’nde hem ürünler yarıştı hem de vatandaşlar. Düzenlenen festival renkli görüntülere sahne olurken, halk da eğlencenin tadını çıkardı.

ZÜLFİ BELLİCİ

Karpuz ve kavunlarıyla adını tüm ülke geneline duyurmayı başaran Manisa’nın Gölmarmara ilçesi üreticilerin alın terini festivale dönüştürmeye devam eden Gölmarmara Belediyesi, bu yılda 38. Karpuz-Kavun Festivalini Akpınar Gölet’i başında kutladı.  Festivale Gölmarmara Kaymakamı Hüseyin Karameşe, Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, daire müdürleri ve binlerce kavun-karpuz üreticisi katıldı. Yapılan kavun ve karpuz yeme yarışmasında çocuklar en fazla kavun karpuzu yemek için yarıştı. Ortaya güzel görüntüler çıktı.

EN İYİ KAVUN VE KARPUZ YARIŞTI

En iyi kavun karpuz yarışmasında üreticilerin ürettiği ürünler jüri üyeleri tarafından değerlendirildi. Kavunda birinci Soner Çevik, ikinci Erdem Şanlıtop, üçüncü Selahattin Çarık oldu. Karpuzda birinci Mehmet Uludağ, ikinci Halil Yağcı, üçüncü Mehmet Türkoğlu oldu. Karpuz birincisi Mehmet Uludağ’a ödülünü Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, kavunda birinci olan Soner Çevik’e ödülünü Gölmarmara Kaymakamı Hüseyin Karameşe ve diğer derecelerde ödül almaya hak kazananlara ise protokol üyeleri tarafından altın takdim edildi.

İLÇEYE EKONOMİK KATKI

Gölmarmara Belediyesi olarak her yıl Kavun Karpuz Festivali’ni büyük bir coşku içerisinde kutladıklarını ifade eden Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz, üreticilerin alın teri dökerek kavun karpuz ürettiğini, Gölmarmara’ya ekonomik katkı sağladıklarını belirterek katılan herkese teşekkür etti. Başkan Öz, Gölmarmara’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yıldönümü olan 6 Eylül için Sibel Can, Funda Arar, Ferhat Göçer ve İrem Derici gibi sanatçılarla görüştüklerini belirterek, Gölmarmara’yı 6 Eylül’de coşturacaklarını söyledi.

ÇOCUKLAR KIYASIYA YARIŞTI

Kavun karpuz yeme yarışmasında çocuklar masalardaki kesilmiş kavun karpuzdan en fazla yemek için birbirleriyle kıyasıya yarıştı. Kimisi yerken kimisi ise yere döktü. Dereceye girene hediye verildi. Yarışmaların ardından ünlü sanatçı Hasan Yılmaz konser verdi. Ankara yöresi şarkılarıyla festivale gelen gençler ile bir halay çeken sanatçı Yılmaz, onlarla birlikte gölete girerek şarkılarına suyun içerisinde devam etti. Başkan Kamil Öz de gölet kenarından vatandaşlara oynayarak katıldı. Festivale katılanlara daha önceden tarlalardan hasat edilen karpuz ve kavunlar hediye edildi.

 

 

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim