Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Emeklilere yeni başkan

İki adayın yarıştığı Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şubesi’nin genel kurulunda Mehmet Akkoyun 203 oyla başkan seçildi. Seçimi kaybeden Veli Meydi Köse ise, derneğin sadece kömürle uğraştığı, başka iş yapmadığı eleştirisinde bulundu.

Emeklilere yeni başkan

İki adayın yarıştığı Türkiye Emekliler Derneği Manisa Şubesi’nin genel kurulunda Mehmet Akkoyun 203 oyla başkan seçildi. Seçimi kaybeden Veli Meydi Köse ise, derneğin sadece kömürle uğraştığı, başka iş yapmadığı eleştirisinde bulundu.

GÜNEŞ KILINÇ

9 bin 200 civarında üyesi bulunan Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Manisa Şubesi 11. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleşen genel kurula emeklilerin yoğun ilgi göstermesi dikkatlerden kaçmadı. Yıllarca banka önlerinde uzun kuyruklar oluşturan emekliler kendi kongrelerinde de oy kullanmak için kuyruğa girdi. Divan Başkanlığı’na Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergül seçildi. Derneğin kurulduğu 1994 yılından beri başkanlık görevini yürüten Hüseyin Karaoğlu başkanlığa tekrar aday olmazken, 18 yıldır başkan yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Akkoyun ile Veli Meydi Köse yeni başkan olmak için yarıştı.

‘BİZİM KIRMIZI ÇİZGİLERİMİZ VAR!’

Genel Başkan Kazım Ergül genel kurulda yaptığı konuşmasında ülke gündemine değinerek“Bir soytarı çıkmış diyor ki, Yunan işgal etseydi diye. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Bizim kırmızı çizgilerimiz vatan, millet, bayrak, ezan, Kuran’dır. Bunlar babalarımızdan bir tapu mirası gibi bırakılmadı. Şehitlerimizin kanıyla bize teslim edildi. Tüm şehitlerimizin kemikleri sızlar eğer biz tepki göstermezsek. Bu güzel ülkeyi teslim eden Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.”

KÖSE:DERNEK SADECE KÖMÜRLE UĞRAŞIYOR

Başkan adaylarından Veli Meydi Köse mevcut yönetimin bugüne kadar hiçbir şey yapmadığını, sadece kömürle uğraştığını belirterek değişime ihtiyaç olduğundan dolayı başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

AKKOYUN: BAŞARILI ÇALIŞMALAR YAPTIK

Diğer başkan adayı Mehmet Akkoyun ise, bugüne kadar yapılan çalışmalarda hep başarılı olduklarını ifade ederek bu başarıları seçildiği takdirde daha da arttıracağını söyledi. Konuşmaların ardından seçime geçildi.  Mehmet Akkoyun 203 oyla yeni başkan olurken, Vehbi Mehdi Köse ise 40 oyda kaldı.  Mehmet Akkoyun’un yönetim kurulunda Tahsin Balkan, Salim Çağlar, Reis Öncü ve Mustafa Korkmaz, Denetim Kurulu’nda Hüdaverdi Bolova, Mustafa Yalçın ve Mehmet Sal yer aldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim