Misafir
6,1002
5,3731
215,49
ÜYE GİRİŞİ

Gazeteciler drone kullanmayı öğreniyor

Manisa Gazeteciler Cemiyeti, meslektaşların gelişen çağa ayak uydurmaları ve yasal ehliyetli kullanıcı olmaları için İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim kursu düzenledi.

Gazeteciler drone kullanmayı öğreniyor

Manisa Gazeteciler Cemiyeti, meslektaşların gelişen çağa ayak uydurmaları ve yasal ehliyetli kullanıcı olmaları için İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim kursu düzenledi.

MUZAFFER KİRT

Fotoğraf ve video çekimlerine değişik bir bakış açısı yaratan Drone, son günlerde habercilikte oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.  Hobi amaçlı kullanacaklar için ehliyet zorunluluğu olmamakla birlikte, ticari amaçlı drone kullanmak isteyenlerin 12 saatlik bir eğitimi olan ehliyete sahip olması gerekiyor.  Manisa Gazeteciler Cemiyeti, meslektaşların gelişen çağa ayak uydurmaları ve yasal ehliyetli kullanıcı olmaları için İnsansız Hava Aracı (İHA) pilot eğitim kursu düzenledi. Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Konferans Salonunda düzenlenen bu kursa Manisa’da yerel ve ulusal medya kuruluşlarında çalışan meslektaşların yanı sıra, merkez ve ilçe belediyeler ile Manisa Valiliği ve diğer kamu kurumlarının basın bürolarında görev yapan 15 kişi katıldı.  Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Filizkan, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Önder Savcı da kursun açılışına katıldı.

EĞİTİM SONUNDA SINAV YAPILACAK

Sapmaz Havacılık eğitmenleri Abdurrahman Gürel ve Özgür Sekbanoğlu tarafından verilen iki gün süren teorik ve uygulamalı eğitim ve yapılacak sınav sonrasında, sertifika almaya hak kazananlara belgeleri düzenlenecek törenle verilecek.

GELİŞİM VE DEĞİŞİM VURGUSU

Manisa Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ali Filizkan, “Kursa katılanlara teşekkür ediyorum. Değişim ve gelişim çağımızın en önemli iki kelimesidir. Değişmeyen toplumlar, gelişmeyen insanlar bu uygarlığı yakalayamazlar. Sivil havacılıkta da Türkiye’nin geldiği durumu hepimiz gördük. Özellikle Güneydoğu’da ve Doğu’da İHA’ların yaptığı çalışmaları gördük. Ne kadar önemli olduğunu arkadaşlarımızda anlattı. Drone eğitimi iyi bir görsel çekim gerekli bir eğitimdir.  Artık basın bürolarından daha güzel fotoğraflar bekliyoruz. Düzenlediğimiz kurs için eğitim salonu tahsis eden Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter’e ve yönetimine meslektaşlarımız adına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim