Misafir
6,046
5,3302
228,23
ÜYE GİRİŞİ

Büyükşehir Soma’da da elektrik üretimine başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesinin Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ni hayata geçirerek Manisa’nın vahşi depolama sorununu ortadan kaldırmasının ardından vahşi depolama alanlarında biriken metan gazından elektrik üretimine devam ediyor.

Büyükşehir Soma’da da elektrik üretimine başladı
Manisa Büyükşehir Belediyesinin Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ni hayata geçirerek Manisa’nın vahşi depolama sorununu ortadan kaldırmasının ardından vahşi depolama alanlarında biriken metan gazından elektrik üretimine devam ediyor. 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda başlatılan metan gazından elektrik üretimi projesi, il merkezinden ilçelere yayılmaya başladı. İlçelere kurulan çöp transfer istasyonları ile vahşi depolamanın sonunu getiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki vahşi depolama alanlarında kurduğu tesis ile de metan gazından elektrik üretimine devam ediyor. Soma ilçesindeki vahşi depolama alanında yapılan çalışma ve alanın hemen yanına kurulan şalt sahası ile alanda oluşan metan gazı toplanarak tesiste elektrik enerjisine dönüştürülmeye başlandı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım, Soma Muhtarlık İşleri Şube Müdür Vekili Ethem Karasoy ile birlikte alanda incelemelerde bulundu. Başkan Yıldırım, elektrik üretimi ile ilgili olarak, “17 ilçede bulunan toplam 74 vahşi depolama alanının rehabilite edilmesi için çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Soma ilçesinde bulunan ve uzun yıllardır kullanılan katı atık vahşi depolama alanında da elektrik üretilmesi için çalışmalar tamamlandı. Vahşi depolama alanında yangın oluşumuna sebep veren ve karbondioksitten 21 kat daha tehlikeli olan metan gazını, gaz toplama bacaları ile toplayarak elektrik üretimine başladık” dedi. 
Manisa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Ertuğrul Yıldırım, 17 ilçede bulunan 74 vahşi depolama alanının rehabilite edilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirterek, yapılan çalışma ile büyük bir çevre sorununun da önüne geçilmiş olacağını kaydetti.BASIN MERKEZİ 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim