Misafir
6,046
5,3302
228,23
ÜYE GİRİŞİ

Büyükşehir ve milli eğitim arasında örnek işbirliği

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin'i ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, haşere ile mücadele konusunda kurumlar arası işbirliği yapmak ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmek istediklerini belirterek işbirliğine gittiklerini söyledi.Büyükşehir ve milli eğitim  arasında örnek işbirliği

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin'i ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, haşere ile mücadele konusunda kurumlar arası işbirliği yapmak ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmek istediklerini belirterek işbirliğine gittiklerini söyledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencileri haşere ile mücadeleye kazandırmak için harekete geçti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş da bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin’in makamına konuk oldu. Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde İş Sağlığı ve Güvenliği, İdari İşler Şube Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Haşere ile Mücadele Şube Müdürlüğü olduğu ve bu alanlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Akbaş, uygulama alanlarının detaylarını da anlattı. 
Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, haşere mücadele konusunda doğru bilinen yanlışların olduğunu ve bu alışılagelmiş uygulamaların yoğun mücadeleyi olumsuz etkilediğini söyledi. Manisa’da eğitim gören 250 bin öğrenciye haşere mücadelesi konusunda eğitim vermeyi ve bilinçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Öğrencilerimize vereceğimiz bu eğitimle, hem genç zihinleri ve hem de dolaylı olarak aileleri haşere mücadelesi konusunda bilgilendireceğiz. Böylece halkımızın özellikle yaz aylarında yaşadığı önemli bir sorunu en aza indirmek için bir çalışma başlatacağız” diye konuştu. Görüşmenin bir diğer konusu da Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’ne ziyaret oldu. Öğrencilere küçük yaşlarda hayvan sevgisini aşılamak bunun yanı sıra yapılan tedavi çalışmaları hakkında bilgi vermek amacıyla öğrencilerin; öğretmenleri eşliğinde Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi’nde ağırlanmaları da görüşüldü. Toplantının sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Manisa Büyükşehir Belediyesi arasında Eylül ayı içerisinde imzalanacak protokolle, uygulamanın startının verileceği açıklandı.BASIN MERKEZİ  

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim