Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Mersinli’den özeleştiri

Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, seçim döneminde girilmedik yer bırakmadık dendiğini, ancak 100 hanenin 90’ına girilmediğini belirterek özeleştiride bulundu.

Mersinli’den özeleştiri

Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, seçim döneminde girilmedik yer bırakmadık dendiğini, ancak 100 hanenin 90’ına girilmediğini belirterek özeleştiride bulundu.

MUZAFFER KİRT

24 Haziran seçimlerinden sonra ilk kez AK Parti Manisa İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı. Tarihi Bedesten’de yapılan toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Uğur Aydemir, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan, AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, ilçe başkanları ve partililer katıldı.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 24 Haziran seçimlerinde bir başarı elde ettiklerini, ancak bu başarının yeterli olmadığını vurgulayarak, bunu daha da artırmak gerektiğini söyledi. 17 ilçe teşkilatının mahalle temsilcilerinin, mahalle başkanlarının çok güçlü olması gerektiğini belirten Mersinli, temsilcilerin AK Parti’de siyaset yaptığını bilmesi gerektiğini dile getirdi. 18 yaşını geçmiş her genci kapmak gerektiğini ifade eden Mersinli, yeni seçmen profilinden gençlik kollarının, kadın kollarının, mahalle teşkilatının haberinin olması gerektiğini kaydetti.

‘10 HANENİN 90’INA GİRİLMEDİ’

Manisa nüfusunun 1,5 milyona yaklaştığını, seçmen sayısının 1 milyon 80 bin seçmene ulaştığını ifade eden Mersinli, bunlara her gün farklı yerlerden birilerinin eklendiğini kaydetti. Mersinli, sözlerini şöyle sürdürdü: “O yüzden çok fazla çalışmamız lazım. Şuan buradan çıksak 100 tane haneye gitsek, seçim döneminde girilmedik yer bırakmadık diyoruz, inanın 80-90 tanesine bir şekilde girmemişiz. Girdiğimizi zannediyoruz ama bir şekilde bir boşluk oluşuyor. Kadın kollarımız memur olsun, emekli olsun, doğum yapmış olsun herkese dokunması lazım. Ben Kuyualan Mahallesi’nde oturuyorum. İnanın benim mahalleme herhangi bir teşkilat mensubunun geldiğini, benim evime geldiğini görmedim. Çalışıyor muyuz MHP’ye, CHP’ye ve diğer partilere göre çalışıyoruz. Yani karşılaştırma bile olmaz. Gerçekten çalışıyoruz muyuz o konuda biraz daha sorgulama yapmak lazım.” 

VEKİLLERE, BAŞKANLARA CİDDİ ÇALIŞMA ÇAĞRISI

18 Ağustos’ta AK Parti’nin büyük kongresinden sonra yerel seçimlere odaklanacaklarını ifade eden Mersinli, “Bir sürü bahane sayarız. 2002’de bahanemiz yoktu. 2007’de de bahanemiz yoktu. 2011’de bahanemiz çok azdı. Son birkaç seçime baktığımız zaman bahanelerimiz arttı. Önümüzde yerel seçimler var. Belediye başkanlarımız gönüllere dokunmalıdır. Kalan 7-8 ayda belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz çok ciddi çalışma yapmak zorundalar. Milletvekillerimiz Manisa’ya geldiği zaman daha fazla halkla, vatandaşla olması gerekiyor. Manisa’da 17 ilçemizi, büyükşehri almamız gerekiyor.  Onun için erkenden gereken önlemleri almalıyız. Gereken önlemleri almazsak daha sonra sıkıntılar ortaya çıkar. Ortak bir strateji belirlemeliyiz. Yerel seçim zamanı alanlara çıkacağımız zaman AK Parti’nin büyükşehir belediye başkan adayı kim diye soracaklar. AK Parti’nin adayı AK Partidir” diye konuştu. Mersinli, önümüzdeki günlerde milletvekilleriyle beraber yeni kabinede yer alan Manisalı bakanları ziyaret edeceklerini belirtti.

‘NEFSİ KALDIRMAYAN ADAY OLMASIN’

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, AK Parti’nin seçimlerde başarılı olmasında emeği olan herkese teşekkür etti. Baybatur, bu sonucun rehavete düşürmemesi gerektiğini vurgulayan Baybatur, daha fazla çalışılması gerektiğini söyledi. Baybatur, hem ilçe hem de büyükşehir için en güzel adaylarla yola çıkacaklarını belirterek, “Birden fazla aday adayı olacak. Bu önümüzdeki süreçte ben aday oldum ama beni aday yapmadılar. Dolayısıya ben küstüm. Eğer diyecekse, nefsi bunu kaldırmayacaksa kimse aday olmasın. Böyle düşünenler için söylüyorum. Anketler yapacağız” dedi.

VEKİLLERDEN YEREL SEÇİM VURGUSU

AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, 2014 yerel seçimlerinde yaşanan sorunun 2019 seçimlerinde tekrar yaşanmaması için gayret edilmesi gerektiğini kaydetti.  AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, şimdi zamanın AK Parti zamanı olduğunu belirterek, büyükşehir ve 17 ilçe belediyesini kazanmak için çalışmak gerektiğini söyledi.  AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Ali Özkan, AK Parti’nin mecliste Manisa olarak 5 vekille temsil edildiğini ifade ederek, büyükşehir belediye başkanlığını kazanmak için sahada olmak zorunda olduklarını kaydetti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim