Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Tarımda başka illere örnek oluyoruz

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 35 kişi, bağcılığın geliştirilmesi amacıyla “Kahramanmaraş Mor Salkım Bağları” isimli proje kapsamında Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, eğitim aldı.

Tarımda başka illere örnek oluyoruz

Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 35 kişi, bağcılığın geliştirilmesi amacıyla “Kahramanmaraş Mor Salkım Bağları” isimli proje kapsamında Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, eğitim aldı.

MUZAFFER KİRT

Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, gerçekleştirdiği modern bağcılık çalışmalarıyla diğer illere örnek olmaya devam ediyor. Kahramanmaraş İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 5’i teknik 30’u çiftçi olmak üzere 35 kişi ilde bağcılığın geliştirilmesi amacıyla “Kahramanmaraş Mor Salkım Bağları” isimli proje kapsamında Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

EĞİTİM ALDILAR ÇİFTÇİLERLE GÖRÜŞTÜLER

Kahramanmaraş’ta üzüm yetiştiriciliğinin yoğun olarak yapıldığı Dulkadiroğulları İlçesine bağlı Budaklı ve Çobanlı mahalleleri ile Pazarcık ilçesi Yumaklı Cirit mahallelerinden bağ yetiştiriciliği yapan 30 çiftçi grubu ile İl Müdürlüğü personelinden Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmazgüllü ve 4 teknik personel ile  Manisa iline 23-27 Temmuz tarihleri arasında çiftçi inceleme gezisi yapıldı. Bu program kapsamında Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü personellerince bağcılıkta modern yöntemlerin uygulanması, bağcılıkta budama ve bakım işlemleri, hastalık ve zararlılarla mücadele konularında eğitim verildi. Ardından Manisa ilinde örnek işletmeler ziyaret edildi. Kahramanmaraş’ta bir süre valilik yapan Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de, Maraş’tan gelen çiftçileri ziyaret etti, onlarla fikir alışverişinde bulundu.

MANİSA’YI ÖRNEK ALIYORLAR

Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Akay Ünal, bağcılık konusunda Manisa’nın Türkiye’nin en önemli illerinden biri olduğunu  belirterek, müdürlük bünyesinde yapılan çalışmalarla birçok ile örnek olduklarını söyledi. Akay, bundan dolayı da bağcılıkla uğraşan çiftçilerin Manisa’ya gelerek yapılan çalışmaları yerinde incelediğini ifade etti. Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Sadık Yılmazgüllü ise Bağcılık Araştırma Enstitüsü personeline gösterdikleri ilgiden ve verdikleri eğitimden dolayı teşekkür etti. Vali Güvençer’in de kendini ziyaret etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim