Misafir
6,1061
5,3774
215,85
ÜYE GİRİŞİ

Yöneticilere sabah 8 akşam 5 eleştirisi!

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, sabah 8 akşam 5 çalışan yöneticinin verimli olamayacağını belirterek, sağlık çalışanlarının görevinin 24 saat olduğunu vurgulayarak, hastane başhekimi ve yöneticilerinden hastane personeli ve hastaların yanında olmayı, hastanedeki her konuya hakim olmalarını istedi.

 

Sağlık İl Müdürü Yemenici, hastane yöneticileriyle sağlığı masaya yatırdı

Yöneticilere sabah 8 akşam 5 eleştirisi!

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici, sabah 8 akşam 5 çalışan yöneticinin verimli olamayacağını belirterek, sağlık çalışanlarının görevinin 24 saat olduğunu vurgulayarak, hastane başhekimi ve yöneticilerinden hastane personeli ve hastaların yanında olmayı, hastanedeki her konuya hakim olmalarını istedi.

 

Manisa İl Sağlık Müdürü Dr. Necip Yemenici başkanlığında sağlık müdürlüğü yeni hizmet binası konferans salonunda Manisa Kamu Hastanelerinin tıbbi cihaz, personel durumu ve mali tablolarının görüşüldüğü toplantı düzenlendi.

Müdür Yemenici, toplantıda yaptığı konuşmasında ülkemizin son 15 yılda sağlık alanında çok önemli gelişmelere imza attığını belirterek “Yeni hastaneler, yeni tıbbi cihazlar, Cumhurbaşkanımızın hayalim dediği şehir hastaneleri gibi harika projeler bir bir hayata geçti. Devlet vatandaşının sağlığına önem verince halkımız da bu gelişmeler neticesinde sağlığına daha çok önem vermeye, özen göstermeye başladı”dedi.

Manisa’ya geleli 8 ay olduğunu ve tüm sağlık kuruluşlarını tek tek ziyaret ettiğini hatırlatan Yemenici, hepsinin sorunlarını ve genel durumlarını değerlendirme fırsatı yakaladığını söyledi. Manisa’da birçok hastanenin yenilendiğini ve yeni yapılmaya devam eden hastanelerin bulunduğunu ifade eden Yemenici, Manisa sağlık alanında çok şanslı ve gelişmiş bir il olduğunu belirterek, bu gelişmişliğin değerini bilerek devam etmenin sağlık çalışanlarının görevi olduğunu söyledi.

MERKEZEFENDİ VE DEVLET HASTANESİ CİHAZLARI İLÇELERE

Hastane başhekimleri ve yöneticileriyle çeşitli istişarelerde bulunan Sağlık Müdürü Yemenici, hastanelerin tıbbi cihaz, mali tabloları ile personel durumu hakkında Kamu Hastaneleri Başkanı Uzm. Dr. Ayhan Korkmaz’dan ve hastane başhekimlerinden detaylı bilgi aldı. Hastanelerin çeşitli ihtiyaçları konusunda talimat veren Yemenici bu yıl içerisinde taşınacak Manisa Devlet Hastanesi ve Merkezefendi Devlet Hastanesinden kalan cihazların ilçe hastanelerine verilmesi konusunda çalışma yapılmasını istedi.

SABAH 8 AKŞAM 5 ÇALIŞAN YÖNETİCİ VERİMLİ OLAMAZ

Toplantıya katılan yöneticilere ‘’idarecilik hayatında hiçbir zaman akşam 5’te mesaiden ayrılma duygusunu yaşamadığını’’ belirten Sağlık Müdürü Yemenici, özellikle başhekimlerden hastanelerine zaman ayırmalarını, akşam nöbette personelleri ve hastaları ziyaret etmelerini, çalışanların ve hastaların sıkıntılarını yakından takip etmeleri gerektiğini ifade etti. Sabah 8 akşam 5 çalışan yöneticinin verimli olamayacağına değinen Yemenici, bizim işimiz belki de akşam 5’ten sonra başlayacak, biz sağlık yöneticilerinin görevi 24 saattir, her zaman çalışanlarımızın ve hastalarımızın yanında olmalıyız, hastanelerimizin neyi eksik, neye ihtiyacı var her şeye hakim olmalıyız vurgusunu yaptı.

ŞEHİR HASTANESİ VE MERKEZEFENDİ BU YIL AÇILACAK

Merkezefendi Devlet Hastanesi’nin tamamen bittiğini fakat soğutma sisteminde yaşanan ses izolatörü sorununun mahalle sakinlerine rahatsızlık vermemesi için çalışma yapıldığını, bu sorunun çok kısa sürede çözüleceğini ve taşınma işleminin yakın zamanda yapılacağı bilgisini veren Yemenici, Şehir Hastanesinin yılın ikinci yarısına kadar biteceğini ve merkezde bulunan iki hastanenin yeni hizmet binalarına kavuşmalarıyla Manisa sağlığının daha da güçleneceğini sözlerine ekledi. HABER MERKEZİ

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim