Misafir
6,3804
5,6859
256,51
ÜYE GİRİŞİ

Arıtmanın elektriği güneşten sağlanacak

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 1 milyon 200 bin TL hibe almaya hak kazandığı ‘Sınırsız Enerjiyle Sınırsız Arıtım’ projesinde imzalar atıldı. Proje sayesinde Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nin öz tüketim amaçlı enerji tüketiminin yüzde 40’ı güneş enerjisi ile karşılanacak.

 

Arıtmanın elektriği güneşten sağlanacak

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 1 milyon 200 bin TL hibe almaya hak kazandığı ‘Sınırsız Enerjiyle Sınırsız Arıtım’ projesinde imzalar atıldı. Proje sayesinde Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nin öz tüketim amaçlı enerji tüketiminin yüzde 40’ı güneş enerjisi ile karşılanacak.

 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurum ve kuruluşlardan aldığı hibe destekleri ile hem kurum bütçesine hem de doğanın korunmasına katkı sağlıyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde hazırlanan, “Sınırsız Enerjiyle Sınırsız Arıtım” projesiyle ZEKA’dan 1 milyon 200 bin TL hibe alınmasına hak kazanılmıştı. Başvuru yapan kurumlar arasında projesiyle en büyük desteği alan MASKİ, 4 milyon 665 bin TL’lik projenin yüzde 25’ini hibe desteği ile karşılayacak. Bu kapsamda MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay ve ZEKA Program Yönetimi Birimi Başkanı Erce Şengül’ün katılımıyla Kütahya’da bulunan ZEKA Genel Sekreterliği’nde karşılıklı olarak imzalar atıldı.

 

YÜZDE 40’I GÜNEŞ ENERJİSİ İLE KARŞILANACAK

 “Sınırsız Enerjiyle Sınırsız Arıtım” projesi kapsamında Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi içerisindeki yaklaşık 2 hektar alan içerisine yerleştirilecek olan güneş enerji santralinden 0,99 MW gücünde enerji üretilecek. 2,5 MW kurulu güce sahip tesis içerisinde bu enerji gücü kullanılarak, tesisin öz tüketim amaçlı enerji tüketiminin yüzde 40’ı karşılanacak.

 

“MANİSA’MIZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN”

Kütahya’daki ZEKA Genel Sekreterliği’nde sözleşmeyi imzalayan MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda yenilenebilir enerji kaynakları kullanarak doğamızı koruma altına almak adına üzerimize düşen görevleri yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Güneş enerjisini kullanacağımız “Sınırsız Enerjiyle Sınırsız Arıtım” projemiz ile çevrenin korunması noktasında büyük bir başarıya imza attığımıza inanıyorum. Projenin her aşamasında büyük bir titizlikle emek harcayan teknik personelimize teşekkür eder, projenin Manisa’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.BASIN MERKEZİ

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim