Misafir
6,0297
5,3152
227,81
ÜYE GİRİŞİ

Usta belgesi olmayan lokanta açamayacak!

Bundan sonra ustalık belgesi olmayan esnafın lokanta açamayacağını belirten Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, bu sayede esnaf enflasyonunun da önleneceğini ifade etti.

Usta belgesi olmayan lokanta açamayacak!

Bundan sonra ustalık belgesi olmayan esnafın lokanta açamayacağını belirten Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, bu sayede esnaf enflasyonunun da önleneceğini ifade etti.

MUZAFFER KİRT

 

Lokanta açmak için usta belgesi şartı getirildi. Bundan sonra lokanta açacak olan herkes ister ticaret odasına ister esnaf odasına kaydı olsun mutlaka ustalık belgesiyle belediyeye başvuracak. Bu belge olmadan iş yeri açılmasına müsaade edilmeyecek.  Manisa Lokantacılar Odası Başkanı Mehmet Akgül, lokanta açacak esnafın ustalık belgesini ibraz etmek zorunda olduğunu söyledi.

MESLEK ADINA SEVİNDİRİCİ

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu’nun yapmış olduğu müracaatlar neticesinde yeni bir gelişmenin olduğunu ifade eden Başkan Akgül, “Meslek dallarımızda bundan sonra ustalık belgesi olmayan kardeşlerimiz işletme açamayacaklar, bu sırf bizim mesleğimiz için değil. Birçok meslek dalında olan bir şey bu bugüne kadar ticaret erbabı ustalık belgesi istenmeksizin dükkânlarını açıyor işletmelerine devam ediyordu. Bizde bu sıkıntı aşılmamıştı. Bizde aşılsa bile daha sonra belediyeler bunu istiyordu. Bundan sonra bütün lokantacılar mesleğine bağlı esnaf kardeşlerimiz lokanta açacakları zaman ustalık belgesi şartı getirildi. Bu sayede esnaf enflasyonu önlenmiş oldu” dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim