Misafir
6,046
5,3302
228,23
ÜYE GİRİŞİ

“Basın demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk basınında sansürün kaldırılışının 110. yıldönümü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında basının demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesi olduğunu söyledi.

 “Basın demokrasinin vazgeçilmez unsurudur”

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk basınında sansürün kaldırılışının 110. yıldönümü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı kutlama mesajında basının demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesi olduğunu söyledi.

 

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Türk basınında sansürün kaldırılışının 110. yıldönümü ve 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, basının toplumların bilgi edinme ve haber alma ihtiyacını karşılarken kamunun denetlenmesinde de etkin bir rol oynadığını  belirterek şu ifadeleri kullandı “Büyük bir özveri ve sorumluluk bilinci içinde yaptığı haberlerle şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna katkı sunan basın çalışanlarımızın çabaları her türlü takdirin üzerindedir.”

DOĞRU, TARAFSIZ, OBJEKTİF

Özgür basının, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesi olduğunu vurgulayan Güvençer,  kişi hak ve hürriyetlerine, toplumsal değerlere saygılı, doğru, tarafsız, objektif, Basın Ahlak Esasları doğrultusunda kamu yararını gözeterek görev yapan özgür basının demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesi olduğunu hatırlattı.

Güvençer, “Hayatını kaybeden tüm basın mensuplarını rahmetle anıyor, başta Manisa’da görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” ifadesini kullandı.

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim