Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

134 memur kamudan ihraç!

8 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan son KHK ile Manisa’da çeşitli kurumlarda görev yapan 134 personel kamudan ihraç edildi.

 

 

 

134 memur kamudan ihraç!

8 Temmuz 2018 tarihinde yayınlanan son KHK ile Manisa’da çeşitli kurumlarda görev yapan 134 personel kamudan ihraç edildi. 

HÜLYA KILINÇ

Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında 701 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) 8 Temmuz tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu kapsamda Türkiye genelinde 18 bin 632 kişi ihraç edilirken, Manisa’da da ihraçlar yaşandı.

TOPLAM İHRAÇ 2 BİN 296’YA ULAŞTI

Manisa Olağanüstü Hal Kurulu Başkanı ve Manisa Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, 701 sayılı KHK ile Terör Örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan listede yer alan personelden Manisa’da 134 kişinin ihraç edildiğini açıkladı. Çakıcı, 701 sayılı KHK ile ihraç edilen personelle beraber İlimizde toplam ihraç edilen personel sayısının 2.296’ya ulaştığını bildirdi.

EMNİYET, ADLİYE, DİYANET, TSK

701 Sayılı KHK ile Manisa’da en çok ihraç 60 kişi ile İl Emniyet Müdürlüğü’nden oldu. Onu 26 personel ile Adliye takip etti. İl Müftülüğünden 14, TSK’den 9, Jandarma’dan 6 personel ihraç edildi.  Ayrıca Celal Bayar Üniversitesi’nden 5, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden Sağlık İl Müdürlüğü’nden, PTT’den 3’er kişi, Valilik’ten 2, Nüfus, Tarım ve Tapu Kadastro Müdürlüğü’nden 1’er kişi ihraç edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

701 SAYILI KHK İLE İHRAÇ EDİLEN PERSONEL

KURUM ADI

MANİSA İLİNDE İHRAÇ EDİLEN PERSONEL SAYISI

MANİSA VALİLİĞİ

2

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3

ADLİYE

26

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ

1

DİYANET

14

CELAL BAYAR ÜNV.

5

SAĞLIK

3

PTT

3

TARIM

1

TAPU KADASTRO

1

JANDARMA

6

EMNİYET

60

TSK

9

T O P L A M

134

 

 

 

 

 

 

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim