Misafir
6,6383
5,946
246,44
ÜYE GİRİŞİ

Büyükşehir metan gazından elektrik üretiyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgut Özal Mahallesi’ndeki eski katı atık çöp depolama alanında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla kurulan enerji üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

Büyükşehir metan gazından elektrik üretiyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Turgut Özal Mahallesi’ndeki eski katı atık çöp depolama alanında Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla kurulan enerji üretim tesisinde incelemelerde bulundu.

 

Manisa Büyükşehir Belediyesi eski katı atık çöp depolama alanının yanında kurduğu Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi’nde elektrik üretmeye devam ediyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, tesiste incelemelerde bulundu. Başkan Ergün’e, Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Yılmaz Gençoğlu, Mustafa Genç, daire başkanları ve mahalle muhtarları eşlik etti. Başkan Ergün, metan gazının elektrik enerjisine dönüştürülmesi amacıyla kurulan enerji üretim tesisinin çalışma sistemi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım’dan bilgiler aldı.
CENGİZ BAŞKAN’A TEŞEKKÜR

Turgut Özal Mahalle Muhtarı İsmet Bakşi, Başkan Ergün’ün 9 yıl önce mahalleliye verdiği sözü yerine getirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakşi, “Büyükşehir Belediye Başkanımız mahallemiz için değil, Manisa için bir şanstır. 44 yıldır Manisa’dayım birçok belediye başkanı gördüm, ama Cengiz Ergün’ün bıraktığı eserler ve projeleri ile gurur duyuyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ertuğrul Yıldırım’a ve ekibine bütün engellemelere rağmen kurdukları bu tesis ve vahşi depolama sorununa getirdikleri çözümler için teşekkür ediyorum” dedi.
“MANİSA’NIN SORUNUYDU, KÖKÜNDEN ÇÖZÜLDÜ”
Ahmet Bedevi Mahallesi Muhtarı Turan Şahin ise, “Başkanımız zaten kendini Türkiye’ye kanıtlamış birisidir. Biz Büyükşehir Belediye Başkanımızdan memnunuz” dedi. Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Tekin Aydın ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün sayesinde mahallelerine hizmet getirdiklerini dile getirdi. Akpınar Mahalle Muhtarı Bişar Saknuk ise, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, Manisa için bir değerdir. Manisa’ya çok şeyler kazandırdı. Çöp sorunu sadece Turgut Özal Mahallesinin sorunu değil, Manisa’nın bir sorunuydu. Bu sorunda kökten çözüldü” dedi.
ERGÜN “40 YILLIK SORUNU ÇÖZDÜK”
Metan gazından elektrik enerjisi üretim tesisinin ilçelerde de kurulacağını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Manisa’nın 40 yıllık çöp sorununun çözülmesi noktasında attığımız adımlar ortadadır. Yıllardır ülke gündemine yangınlarıyla konu olmuş vahşi depolama alanı ile ilgili sorun artık kalktı. Bugün burada kurduğumuz metan gazını elektrik enerjisine dönüştürme tesisimiz üretimine devam ediyor. Sadece burada değil, Turgutlu’daki tesisimizde de elektrik üretiliyor. Alaşehir, Akhisar ve Soma’da bu yatırımlarımız devam ediyor. Çevreye duyarlı bir Manisa oluyoruz. Turgut Özal Mahallemiz ve çevre mahalleler çok şükür buradaki yangınlardan kurtuldu. Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisini kurduğumuz için, Turgut Özal Mahallemizdeki vahşi depolama alanını ortadan kaldırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Geleceğe yatırım yapıyoruz. Ülke ekonomisine katkıda bulunmaktan dolayı da mutluyum. Emeği geçen tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum” dedi.BASIN MERKEZİ

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim