Misafir
6,3804
5,6859
256,51
ÜYE GİRİŞİ

DHL Manisa’nın yükünü taşıyor!

Dünyanın önde gelen taşımacılık şirketlerinden DHL Freight Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun büyük açılışını gerçekleştirdi. MOSB Başkanı Sait Türek, sadece sanayicilerin arsa ihtiyacıyla ilgilenmediklerini, onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunmak için çalıştıklarını belirterek, DHL ile de lojistik anlamında işbirliği yaptıklarını söyledi.

DHL Manisa’nın yükünü taşıyor! 

Dünyanın önde gelen taşımacılık şirketlerinden DHL Freight Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun büyük açılışını gerçekleştirdi. MOSB Başkanı Sait Türek, sadece sanayicilerin arsa ihtiyacıyla ilgilenmediklerini, onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunmak için çalıştıklarını belirterek, DHL ile de lojistik anlamında işbirliği yaptıklarını söyledi.

MUZAFFER KİRT

Avrupa’daki karayolu taşımacılığı hizmetlerinin önde gelen tedarikçilerinden olan DHL Freight, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun büyük açılışını gerçekleştirdi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 38 bin metrekarelik yeni depoda depolama ve katma değerli lojistik hizmetler sunuluyor. Yapılan yeni depo Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve lojistik sektörüne paralel, artan müşteri talebine yanıt verebilmek için inşa edildi. Deponun işletmesi için DHL Freight yeni istihdam fırsatları sağladı. DHL Feight’ın müşterilerden gelen depolama hizmetleri taleplerini karşılaşmak için Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa ettiği yeni deposunun açılışına Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, DHL Freight Türkiye Genel Müdürü Hasan Kavcı ve sanayiciler katıldı. Yatırım, karayolu taşımacılığında tartışmasız pazar ve kalite lideri olma hedefiyle DHL Freight’ın, FREIGHT 2020 stratejisinin bir parçası olarak hayata geçirildi. Bu hedefe ulaşmak için DHL Freight, 32 ülkedeki 200 terminalinden oluşan ağına yatırım yapmaya devam ediyor. 

TÜRKİYE’NİN COĞRAFİ KONUMU ÖNEMLİ

“Yeni depomuzu Manisa’da faaliyete geçirmekten son derece heyecan duyuyoruz” şeklinde konuşan DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, “Müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını karşılamak ve lojistik hatlar söz konusu olunca Türkiye’nin coğrafi konumunun avantajından yararlanmak için kendi lojistik ağımız kapsamında önemli bir yatırımı hayata geçirdik.” dedi.

“Manisa, Türkiye’nin ilk lojistik köyünün yanı sıra ülkenin önde gelen üreticileriyle ithalat-ihracat şirketlerine ev sahipliği yapıyor” diye belirten DHL Freight Türkiye Genel Müdür Hasan Kavcı, “Yeni depomuz, bu global operasyonların parçası olmak için bize harika bir fırsat sunuyor” dedi.

‘SADECE ARSA SATMAKLA İLGİLENMİYORUZ!’

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Organize Sanayi Bölgesi’nin sadece sanayicilerin arsa ihtiyacıyla ilgilenmediğini, onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunmak için çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Bu hizmetler içerisinde lojistik ve depolama hizmetlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Türek, “Ürünlerin zamanında ithalat ülkelerine teslim edilmesi için profesyonel organize kuruluşlara ihtiyaç var. bölgemizin lojistik şirketi demiryolu ve konteynır organizasyonu yapıyor. Ama bu paket servis, adrese teslim servisler ayrı bir uzmanlık işi. Burada işbirliği yaptık. DHL Freight firması, sanayimizin misafiri oldu. Ciddi bir 30 bin metrekarelik depolama ve sevkiyat tesislerini hizmete açtık. Sanayicilerimizin ihracat pazarlarında çok daha zamanında ve düzenli bir hizmet vermesinin önü açılmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından DHL Freight Türkiye Manisa Depo açılışı gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehter Takımı mini bir konser verdi.

Manisa bölgesindeki şirketler dünya çapında 100 ülkeye ihracat yapıyor ve 2017 yılında yaklaşık 4 milyar ABD doları ihracat hacmi gerçekleştirdi. Bu rakamlar, Manisa’yı Türkiye’nin ilk 10 ihracat şehrinden biri yapıyor. Yaklaşık 50 kişinin çalıştığı DHL Freight’ın yeni deposunda, on kişiye yeni istihdam sağlanırken depolama hizmetlerinin yanı sıra şirketlere özel katma değerli hizmetler sunulacak.

DHL– DÜNYANIN LOJİSTİK ŞİRKETİ

Lojistik sektörünün lider markası DHL, 220’den fazla bölge ve ülkedeki 360 bin çalışanıyla, global ticaret akışı sağlıyor. Ulusal ve uluslararası parsiyel taşımacılıktan e-ticaret nakliyat ve tedarik çözümlerine, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar uzanan geniş bir yelpazede lojistik hizmetler sunuyor. Teknoloji, ilaç, sağlık, enerji, otomotiv ve perakende dahil, büyüyen pazarlara ve endüstrilere özel geliştirdiği çözümleri, kendini kanıtlamış kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ve gelişmekte olan pazarlardaki rakipsiz konumuyla, “dünyanın lojistik şirketi” olarak tanımlanıyor. DHL, 2017 yılında 60 milyar Euro’nun üzerinde gelir elde eden Deutsche Post DHL Group’un çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim