Misafir
6,0417
5,3062
209,58
ÜYE GİRİŞİ

DHL Manisa’nın yükünü taşıyor!

Dünyanın önde gelen taşımacılık şirketlerinden DHL Freight Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun büyük açılışını gerçekleştirdi. MOSB Başkanı Sait Türek, sadece sanayicilerin arsa ihtiyacıyla ilgilenmediklerini, onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunmak için çalıştıklarını belirterek, DHL ile de lojistik anlamında işbirliği yaptıklarını söyledi.

DHL Manisa’nın yükünü taşıyor! 

Dünyanın önde gelen taşımacılık şirketlerinden DHL Freight Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun büyük açılışını gerçekleştirdi. MOSB Başkanı Sait Türek, sadece sanayicilerin arsa ihtiyacıyla ilgilenmediklerini, onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunmak için çalıştıklarını belirterek, DHL ile de lojistik anlamında işbirliği yaptıklarını söyledi.

MUZAFFER KİRT

Avrupa’daki karayolu taşımacılığı hizmetlerinin önde gelen tedarikçilerinden olan DHL Freight, Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan yeni deposunun büyük açılışını gerçekleştirdi. Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 38 bin metrekarelik yeni depoda depolama ve katma değerli lojistik hizmetler sunuluyor. Yapılan yeni depo Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve lojistik sektörüne paralel, artan müşteri talebine yanıt verebilmek için inşa edildi. Deponun işletmesi için DHL Freight yeni istihdam fırsatları sağladı. DHL Feight’ın müşterilerden gelen depolama hizmetleri taleplerini karşılaşmak için Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde inşa ettiği yeni deposunun açılışına Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, DHL Freight Türkiye Genel Müdürü Hasan Kavcı ve sanayiciler katıldı. Yatırım, karayolu taşımacılığında tartışmasız pazar ve kalite lideri olma hedefiyle DHL Freight’ın, FREIGHT 2020 stratejisinin bir parçası olarak hayata geçirildi. Bu hedefe ulaşmak için DHL Freight, 32 ülkedeki 200 terminalinden oluşan ağına yatırım yapmaya devam ediyor. 

TÜRKİYE’NİN COĞRAFİ KONUMU ÖNEMLİ

“Yeni depomuzu Manisa’da faaliyete geçirmekten son derece heyecan duyuyoruz” şeklinde konuşan DHL Freight CEO’su Uwe Brinks, “Müşterilerimizin artan ihtiyaçlarını karşılamak ve lojistik hatlar söz konusu olunca Türkiye’nin coğrafi konumunun avantajından yararlanmak için kendi lojistik ağımız kapsamında önemli bir yatırımı hayata geçirdik.” dedi.

“Manisa, Türkiye’nin ilk lojistik köyünün yanı sıra ülkenin önde gelen üreticileriyle ithalat-ihracat şirketlerine ev sahipliği yapıyor” diye belirten DHL Freight Türkiye Genel Müdür Hasan Kavcı, “Yeni depomuz, bu global operasyonların parçası olmak için bize harika bir fırsat sunuyor” dedi.

‘SADECE ARSA SATMAKLA İLGİLENMİYORUZ!’

Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, Organize Sanayi Bölgesi’nin sadece sanayicilerin arsa ihtiyacıyla ilgilenmediğini, onların hayatını kolaylaştıracak her türlü hizmeti sunmak için çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Bu hizmetler içerisinde lojistik ve depolama hizmetlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Türek, “Ürünlerin zamanında ithalat ülkelerine teslim edilmesi için profesyonel organize kuruluşlara ihtiyaç var. bölgemizin lojistik şirketi demiryolu ve konteynır organizasyonu yapıyor. Ama bu paket servis, adrese teslim servisler ayrı bir uzmanlık işi. Burada işbirliği yaptık. DHL Freight firması, sanayimizin misafiri oldu. Ciddi bir 30 bin metrekarelik depolama ve sevkiyat tesislerini hizmete açtık. Sanayicilerimizin ihracat pazarlarında çok daha zamanında ve düzenli bir hizmet vermesinin önü açılmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Konuşmaların ardından DHL Freight Türkiye Manisa Depo açılışı gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehzadeler Mehter Takımı mini bir konser verdi.

Manisa bölgesindeki şirketler dünya çapında 100 ülkeye ihracat yapıyor ve 2017 yılında yaklaşık 4 milyar ABD doları ihracat hacmi gerçekleştirdi. Bu rakamlar, Manisa’yı Türkiye’nin ilk 10 ihracat şehrinden biri yapıyor. Yaklaşık 50 kişinin çalıştığı DHL Freight’ın yeni deposunda, on kişiye yeni istihdam sağlanırken depolama hizmetlerinin yanı sıra şirketlere özel katma değerli hizmetler sunulacak.

DHL– DÜNYANIN LOJİSTİK ŞİRKETİ

Lojistik sektörünün lider markası DHL, 220’den fazla bölge ve ülkedeki 360 bin çalışanıyla, global ticaret akışı sağlıyor. Ulusal ve uluslararası parsiyel taşımacılıktan e-ticaret nakliyat ve tedarik çözümlerine, uluslararası ekspres, kara, hava ve deniz taşımacılığından endüstriyel tedarik zinciri yönetimine kadar uzanan geniş bir yelpazede lojistik hizmetler sunuyor. Teknoloji, ilaç, sağlık, enerji, otomotiv ve perakende dahil, büyüyen pazarlara ve endüstrilere özel geliştirdiği çözümleri, kendini kanıtlamış kurumsal sosyal sorumluluk anlayışı ve gelişmekte olan pazarlardaki rakipsiz konumuyla, “dünyanın lojistik şirketi” olarak tanımlanıyor. DHL, 2017 yılında 60 milyar Euro’nun üzerinde gelir elde eden Deutsche Post DHL Group’un çatısı altında faaliyet gösteriyor.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim