Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

Halk istismarcılara ‘idam’ istedi

Son günlerde çocuklara yönelik tecavüz ve öldürme olaylarındaki artış Manisa’da halkı sokaklara döktü. Meydanda toplanan vatandaşlar, istismarcılar için idam talebinde bulundu.

Halk istismarcılara ‘idam’ istedi

Son günlerde çocuklara yönelik tecavüz ve öldürme olaylarındaki artış Manisa’da halkı sokaklara döktü. Meydanda toplanan vatandaşlar, istismarcılar için idam talebinde bulundu.

MUZAFFER KİRT

Son günlerde artan çocukların vahşice istismar edilmeleri olayları ülke genelinde olduğu gibi Manisa’da da tepki çekti.  İstismar olaylarına tepki göstermek için bir araya gelen bir grup vatandaş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanarak eylem yaptı. Eylemde “Minik bedenime minik yüreğime dokunma”, “Hadım değil, idam istiyoruz”, “ Bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak zorundayız”,” Gözlerin rengi ne olursa olsun acının rengi aynıdır” yazılı pankartlarla tepki gösterdiler. Eylem de dikkat çeken ayrıntı ise minik bedenlerinle yaşıtlarının uğradığı zulme dur diyen çocuklar oldu.

3 YILDA 13 BİN ÇOCUK İSTİSMAR MAĞDURU!

Eylemde grup adına konuşan Suna Yalvaç, susan, susturulan susmak zorunda bırakılan herkesin sesi olmak için toplandıklarını söyledi. Yalvaç, “Öldürülen işkence gören Leyla, Eylül, Irmak ve daha nice ismini saymaktan üzüntü duyduğumuz son 3 yıl içinde 13 bin çocuk istismarı mağduru olan evladımızın gerek hapishanelerde gerekse kaçak durumda bizlerin arasında dolaşan insan görünümlü yaratıkların idamı gerekeni devlet kademelerinin en üst ve en üst ve en alt tabakalardan gerekenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından grup, “Ben Eylül’ün, Irmak’ın ve daha nice masumun annesiyim. Artık ateş sadece düştüğü yeri yakmasın. Sadece sosyal medya üzerinden paylaşılan resim ve yazılarla olmayacağını bütün çocukların sesi olmak için susma Manisa susma Türkiye diye slogan attılar.  Eylem sonrası, grup olaysız şekilde dağıldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim