Misafir
6,1722
5,4152
212,94
ÜYE GİRİŞİ

Halk istismarcılara ‘idam’ istedi

Son günlerde çocuklara yönelik tecavüz ve öldürme olaylarındaki artış Manisa’da halkı sokaklara döktü. Meydanda toplanan vatandaşlar, istismarcılar için idam talebinde bulundu.

Halk istismarcılara ‘idam’ istedi

Son günlerde çocuklara yönelik tecavüz ve öldürme olaylarındaki artış Manisa’da halkı sokaklara döktü. Meydanda toplanan vatandaşlar, istismarcılar için idam talebinde bulundu.

MUZAFFER KİRT

Son günlerde artan çocukların vahşice istismar edilmeleri olayları ülke genelinde olduğu gibi Manisa’da da tepki çekti.  İstismar olaylarına tepki göstermek için bir araya gelen bir grup vatandaş, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda toplanarak eylem yaptı. Eylemde “Minik bedenime minik yüreğime dokunma”, “Hadım değil, idam istiyoruz”, “ Bir çocuğun çıkaramadığı ses olmak zorundayız”,” Gözlerin rengi ne olursa olsun acının rengi aynıdır” yazılı pankartlarla tepki gösterdiler. Eylem de dikkat çeken ayrıntı ise minik bedenlerinle yaşıtlarının uğradığı zulme dur diyen çocuklar oldu.

3 YILDA 13 BİN ÇOCUK İSTİSMAR MAĞDURU!

Eylemde grup adına konuşan Suna Yalvaç, susan, susturulan susmak zorunda bırakılan herkesin sesi olmak için toplandıklarını söyledi. Yalvaç, “Öldürülen işkence gören Leyla, Eylül, Irmak ve daha nice ismini saymaktan üzüntü duyduğumuz son 3 yıl içinde 13 bin çocuk istismarı mağduru olan evladımızın gerek hapishanelerde gerekse kaçak durumda bizlerin arasında dolaşan insan görünümlü yaratıkların idamı gerekeni devlet kademelerinin en üst ve en üst ve en alt tabakalardan gerekenin yapılmasını istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından grup, “Ben Eylül’ün, Irmak’ın ve daha nice masumun annesiyim. Artık ateş sadece düştüğü yeri yakmasın. Sadece sosyal medya üzerinden paylaşılan resim ve yazılarla olmayacağını bütün çocukların sesi olmak için susma Manisa susma Türkiye diye slogan attılar.  Eylem sonrası, grup olaysız şekilde dağıldı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim