Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

Soğan ve patates fiyatı hasatla düşüyor

Piyasada ürün olmadığı için bir anda kilosu 7 liraya kadar çıkan soğanın fiyatı, bazı bölgelerde hasadın başlamasıyla 4 ve 5 liraya düşmesi hem pazarcıyı hem vatandaşı sevindirdi.

Soğan ve patates fiyatı hasatla düşüyor

Piyasada ürün olmadığı için bir anda kilosu 7 liraya kadar çıkan soğanın fiyatı, bazı bölgelerde hasadın başlamasıyla 4 ve 5 liraya düşmesi hem pazarcıyı hem vatandaşı sevindirdi.

MUZAFFER KİRT

 

 

Piyasada ürün olmadığı için bir anda kilosu 7 liraya kadar çıkan soğanın fiyatı, bazı bölgelerde hasadın başlamasıyla 5 liraya, 4 liraya düştü. Zengin, fakir toplumun tüm kesiminin sofrasından eksik etmediği soğanın birden yükselmesi hem vatandaşı, hem de pazarcıyı mağdur etmişti.  Amasya’dan, Ankara Polatlı’dan hasat edilen soğanların pazar tezgahlarında yer almasıyla birlikte fiyatlar düşmeye başladı. Fiyatların düşmesiyle vatandaş yeniden soğan almaya başlarken, pazarcı da elindeki soğanı satmaktan dolayı mutlu. Önümüzdeki günlerde yeni sezon hasadının başlamasıyla birlikte fiyatların daha da düşeceği tahmin ediliyor.

Ürün olmadığı için soğan fiyatlarının bir anda yükselmeye başladığını ifade eden pazarcı esnaflarından Celal Yüksel, Amasya’da, Polatlı’da hasadın başladığını, bunun da fiyatların düşmesine neden olduğunu kaydetti. Başka bir pazarcı esnafı ise Zeki Kurudere ise, Bursa’dan gelen soğanın fiyatının 4-5 lira olduğunu dile getirerek,  soğanın fiyatının hasatla birlikte düşmeye devam edeceğini söyledi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim