Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

Sulama kanalları tehlike saçıyor

Şehzadeler’de bulunan Kazım Karabekir ve Ahmet Bedevi mahallelerinden geçen DSİ’ye ait sulama kanallarından sızan su birikintileri hastalığa davetiye çıkarıyor. Her yıl aynı sorunu yaşayan vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor.

Sulama kanalları tehlike saçıyor

Şehzadeler’de bulunan Kazım Karabekir ve Ahmet Bedevi mahallelerinden geçen DSİ’ye ait sulama kanallarından sızan su birikintileri hastalığa davetiye çıkarıyor. Her yıl aynı sorunu yaşayan vatandaşlar, yetkililerden çözüm bekliyor.

ZÜLFİ BELLİCİ

Manisa’da DSİ’ye ait sulama kanalları vatandaşların kabusu olmaya devam ediyor. Şehzadeler’de bulunan Kazım Karabekir ve Ahmet Bedevi mahalleleri her yıl olduğu gibi bu yıl da sulama kanalı sorunu yaşıyor. Kanallardan sızan sular bazı sokaklarda yer yer su baskınlarına neden olurken, su birikintileri sonrası oluşan gölette ise ördeklerin yüzdüğü ilginç bir görüntü ortaya çıktı.

‘SOKAKLARDA YÜRÜNMÜYOR’

Sulama kanalından duydukları rahatsızlığı ifade eden Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarı Tekin Aydın, "Her yıl aynı sorunu yaşıyoruz. Bazı sokaklarımız neredeyse yürünemeyecek hal alıyor. Bu sorunun çözülmesi için 2015 yılından beri Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve DSİ Müdürlüğüne müracaat etmeme rağmen hiç bir sonuç alamadım. Her ziyaretimizde 'Tamam' diyorlar ama hiçbir sonuç çıkmıyor. Daha önce bu konuyla ilgili verdiğimiz dilekçelerimiz de var fakat iyileştirici bir sonuç alamadık. Bu bize reva görülmemeli. Bu sorun artık çözülmelidir. Aksi halde bu sorun çözülmezse vatandaşlar olarak kendi çabalarımızla bu sorunu çözeceğiz. Hepimiz bu durumdan çok rahatsızız" dedi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim