Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

''Soylu bir dönektir ve dönekler her zaman tehlikelidir''

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şehit cenazelerinde protokole CHP il başkanlarının alınmamasıyla ilgili talimatına sert tepki gösteren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban“Süleyman Soylu bir dönektir. Süleyman Soylu gerçekten daha önce AKP’ye en ağır hakaretleri yapmıştır, ama bugün AKP’nin bir numaralı savunucusudur. Dönekler her zaman çok tehlikelidir. CHP’nin terör örgütleri ile uzaktan yakından alakası yoktur, bunları söyleyenin alnını karışlarız”dedi.

CHP’den Süleyman Soylu’ya sert tepki:

Soylu bir dönektir ve dönekler her zaman tehlikelidir

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun şehit cenazelerinde protokole CHP il başkanlarının alınmamasıyla ilgili talimatına sert tepki gösteren CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban“Süleyman Soylu bir dönektir. Süleyman Soylu gerçekten daha önce AKP’ye en ağır hakaretleri yapmıştır, ama bugün AKP’nin bir numaralı savunucusudur. Dönekler her zaman çok tehlikelidir. CHP’nin terör örgütleri ile uzaktan yakından alakası yoktur, bunları söyleyenin alnını karışlarız”dedi. 

MUZAFFER KİRT

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun valilere şehit cenazelerinde CHP il başkanlarını protokole kabul etmemeleri yönündeki talimatı CHP’lileri kızdırdı. CHP Manisa İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Semih Balaban, CHP Manisa Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu ile birlikte basın açıklaması yaptı.  Sert sözlerle İçişleri Bakanı Soylu’ya yüklenen İl Başkanı Semih Balaban, “Türkiye’ye yakışmayan bir bakanın açıklamaları ile karşı karşıyayız. Bu onun haddine değildir. Süleyman Soylu toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu hadsiz tutumu açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında olmayan bir şeyi yaptılar. 15 Temmuz şehitleri ve diğer şehitler diye ayırdılar. Bu zaten ayrı bir utanç konusudur. Şehitler üzerinden siyaset yapmaktadır. O şehitler AKP’nin şehitleri değildir. O şehitler hiçbir siyasi partinin şehitleri değildir. AKP ve Süleyman Soylu bölücülük yapmaktadır. AKP’nin yöneticilerinden olayın üzerinden 24 saat geçmesine rağmen herhangi bir açıklama olmaması bizi düşündürmektedir” dedi.

‘ŞEHİT CENAZELERİNDE TAM KADRO YER ALACAĞIZ’

Her türlü teröre karşı olduklarını dile getiren Balaban, ülkede terörün bitmesini istediklerini söyledi. Balaban, “Süleyman Soylu’nun yapması gereken şehit cenazelerini ortadan kaldırmaktır. Bunu şiddetle kınıyoruz. Biz şehit cenazeleri gelmesin diye mücadele ediyoruz. Eğer şehit cenazeleri olursa biz CHP olarak il başkanından il yöneticilerine kadar tam kadro şehit cenazelerinde yer alarak şehitlerimize son görevimiz yapacağız” diye konuştu.

‘ŞEHİTLER ÜZERİNDEN SİYASET YAPANLAR ÇOCUKLARINI ASKERE GÖNDERMİŞ Mİ?’

CHP’li birçok ismin terörle mücadelede şehit düştüğünü dile getiren Balaban, şunları söyledi: “Birkaç ay önce Mersin Anamur’da CHP ilçe yöneticisiyken şehit olan Ali Gümüşü hatırlatmak istiyorum. Herkesin sahip çıktığı Ömer Halis Demir’in ailesi CHP’liydi. Ömer Halis Demir’in ağabeyi Niğde’de Çukurkuyu CHP belde başkanıydı. Manisa’da Dilek Mahallesi’nde, Kabazlı Mahallesi’nde birçok CHP’linin evladı şehit oldu. Bunlar CHP’liydi. CHP hiçbir zaman bunların üzerinden siyaset yapmadı, siyasete alet etmedi. Şehitlerin siyasete alet edilmesi ülkeyi ayrıştırmaya götürür. Şehitler üzerinden siyaset yapan bu kişiler acaba çocuklarını askere göndermişler mi? Bu kişilerin çocukları bedelli askerlik mi yapmışlardır? Bunlar çürük raporu alarak askere gitmemişler midir? Hangisi gidip de askerlik yapmıştır?”

Bakan Soylu’ya sert sözlerle eleştiren İl Başkanı Balaban, “Süleyman Soylu bir dönektir. Süleyman Soylu gerçekten daha önce AKP’ye en ağır hakaretleri yapmıştır. Ama koltuk merakı yüzünden AKP’ye yaptığı hakaretlere rağmen şimdi ait olduğu yerin bir numaraları savunucusudur. Dönekler her zaman çok tehlikelidir. Kraldan çok kralcı olurlar. CHP’nin terör örgütleri ile uzaktan yakından alakası yoktur, bunları söyleyenin alnını karışlarız” dedi. 

ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET EDECEKLER

İl Başkanı Semih Balaban, şehit ailelerini ziyaret edeceklerini belirterek, şehit ailelerinin bu konudan son derece rahatsız olduklarını söyledi. Balaban, “Şehit aileleri özellikle 15 Temmuz şehitleri ve diğer şehitler diye ayrım yapılmasından rahatsızlar. 15 Temmuz şehitlerinin vatan için ölen şehitlerden ne farkı var diye soruyorlar. AKP’nin yanlış politikaları şehitleri bile böldü. 15 Temmuz şehitleri de, bu vatan için ölenler de bizim şehitlerimizdir. Benim şehidim senin şehidin ayrımını yapmıyoruz. Ama AKP’nin bölücülüğü şehitler konusunda çok üzücüdür”diye konuştu.

‘SÜLEYMAN SOYLU’NUN BU TAVRINI KINIYORUZ’

Basın açıklamasına katılıp, konuşma yapan CHP Manisa Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu da, Soylu’nun açıklamalarının bölücü olduğunu ileri sürdü. Bakırlıoğlu,  “Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama önümüzdeki süreçte bu ülkenin nasıl yönetileceğiyle ilgili ipuçlarını barındırıyor. Benim korkum bu süreci yönetmek için farklı yöntemleri deneyecekler. Süleyman Soylu’nun açıklaması ülkenin ne şartlar altında yönetileceğini gösteriyor. Bu ülkenin güvenliğinden sorumlu, bu ülkede şehit cenazesi gelmemesi için çalışması gereken sorumlu kişi ülkeyi ayrıştırıcı, bölücü bir tavır içinde olması kabul edilebilir değildir. Süleyman Soylu’nun bu tavrını kınıyoruz. Süleyman Soylu vazifesini yapsın. CHP’nin yöneticileri şehit cenazelerinde bulunmak istemezler. Çünkü bizim amacımız şehit cenazelerinin gelmemesidir. Onun da amacı bu olmalıdır. Ama bunun üzerinden siyaset yapması hepimizi üzdü” dedi.

‘SAÇMALIKTAN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİR’

Son dönemde bilinçli olarak CHP’nin PKK ile anılması için AKP tarafından propaganda yürütüldüğünü kaydeden Vehbi Bakırlıoğlu, “Doğu’da, Güneydoğu’da şehirlerimizde hendek kazılırken görmezden gelenler, yüzlerce insanımızın şehit düşmesine neden olanlar, Oslo’da ahlaksız pazarlığa oturanlar, Habur’daki rezalete sebep olanların CHP ile terörü bir araya getirme çabaları saçmalıktan öte bir şey değildir. CHP bu ülkenin harcıdır. Terörle ilişkilendirilmesi artniyetli çalışmalardır. Bu rezaletlere imza atanların CHP’ye laf söylemeye hakları yoktur” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim