Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

“Eksiğimizi de hatamızı da göreceğiz”

Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 5 milletvekili ile seçimi değerlendirdiği toplantıda her sandıkta değerlendirme yapacaklarını belirterek “Eksiğimizi, hatamızı da göreceğiz. Özeleştirimizi de kendi içimizde yapacağız”dedi.

Ak Parti Teşkilatı ve vekiller seçimi değerlendirdi

“Eksiğimizi de hatamızı da göreceğiz”

Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, 5 milletvekili ile seçimi değerlendirdiği toplantıda her sandıkta değerlendirme yapacaklarını belirterek “Eksiğimizi, hatamızı da göreceğiz. Özeleştirimizi de kendi içimizde yapacağız”dedi.

MUZAFFER KİRT

24 Haziran’da yapılan cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nin ardından Ak Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Ak Parti Manisa Milletvekilleri Murat Baybatur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Ali Özkan; Ak Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Ak Parti Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Aylin Yavaş, Ak Parti Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Ender Gök ve çok sayıda partili katıldı.

AK Parti Manisa İl Başkanı Berk Mersinli, AK Parti teşkilatına, seçmenlere, belediye başkanlarına, Cumhur ittifakında yer alan MHP ve BBP’ye, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.  Milletin destekleriyle yeniden başarılı olduklarını ifade eden Mersinli, bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve AK Parti’nin bu ülkeye yaptığı hizmetlerin büyük katkısı olduğunu vurguladı. Bütün teşkilat olarak gece gündüz demeden sahada olduklarını ifade eden Mersinli, “Cumhurbaşkanımızın dediği gibi çalışarak dinlenen ve her daim bunu sürdüren bir teşkilatız”dedi.

‘PLANLARI BOŞA ÇIKTI’

Sahada bir şeyler söylenerek bir algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Mersinli, elde edilen zaferle birlikte bütün planların boşa çıktığını kaydederek, kazanılan zaferin ardından sevinci de derli toplu yaptıklarına söyledi.

MERSİNLİ ÖZELEŞTİRİDE BULUNDU

Mersinli, “Oylar bizim namusumuzdur. Bunun için gereğini yapıyoruz. AK Parti’nin olduğu hiçbir yerde sandıklarda hiçbir hile olmaz, hırsızlık olmaz. 16 yıldır hırsızlıkların, yolsuzlukların önünü keserek milletimizin gönlüne girmiştik.  Eksiğimiz tabi ki var. Her sandıkta değerlendirme yapacağız. Nerede oyumuz artmış, nerede oyumuz azalmış, bunların hepsini çıkaracağız. Çalışmalara şimdiden başladık. Eksiğimizi, hatamızı da göreceğiz. Özeleştirimizi de kendi içimizde yapacağız. Düzeltmemiz gereken yerleri düzelteceğiz. Biz en az 5 milletvekili çıkaracağımıza inandık. Altıncı vekili de çıkarabilirdik. AK Parti milletin partisidir. Biz dimdik ayakta durmaya devam edeceği. Fakat parti içinden veya dışından herhangi bir şekilde cümle kurup, bizim motivasyonumuzu düşürmeye çalışan insanlara da bundan sonra izin vermeyeceğiz. Daha derli toplu ve disiplinli olacağız. Seçimden önce AK Parti 3 çıkarır, 3.5-4 çıkarır diyenler bugün yanıldılar. Şapkaları önlerine koysunlar. Lütfen motivasyonumuzu düşürmesinler. Ya gitsinler sadece sandıkta AK Parti’ye oy versinler, eğer AK Parti kimliğini taşıyorlarsa. Ya da çenelerini kapatıp defolup gitsinler. Bizim bu insanlara ihtiyacımız yok. Evet ben bu iddiadayım. Önümüzde yerel seçimler var, kimse motivasyonumuzu bozmasın. O yüzden partimizin disiplin kurallarına uymayacak, kendi iç dünyasında belirli şeyleri kabullenmeyen arkadaşlarımızın genel başkanımıza ve kendisine saygısından dolayı bunu böyle yapması lazım. Çünkü başka türlüsü işi bereketsizlendiriyor. Sosyal medya fenomenleriyle bu partinin yıpranmasına izin vermeyiz”diye konuştu.

‘MEŞRU, ŞEFFAF, TEMİZ BİR SEÇİMDİR’

AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur yaptığı konuşmada ilk olarak, 24 Haziran seçimleri sonuçlarının hem içeriye hem de dışarıya önemli mesajlar verdiğini ifade etti. AK Partili Baybatur, “Avrupa’daki ve Amerika’daki seçimlere dikkate aldığınız zaman. Neredeyse yüzde 50’lileri bile zor bulan katılım oranında, Türkiye’deki seçimlere çok büyük katılım olmuştur. Halkımız. Sandığa sahip çıkmıştır ve görüşünü belirtmiştir. Bu çok önemli bir durumdur. Türkiye’de demokrasi, sandık güvenliği, hukuk yok diyenlere en güzel cevabı sandıkta veriyor. Katılım oranıyla da hem içeriye hem dışarıya önemli mesajlar verdi. 24 Haziran seçimleri meşru, şeffaf, temiz bir seçimdir”diye konuştu.

AK PARTİ GÜÇLÜ MUHALEFET BEKLİYOR

Konuşmasının ikinci kısmında CHP’ye yüklenen AK Partili Baybatur, AK Parti olarak karşılarında güçlü muhalefet istediklerinin altını çizdi. Baybatur yaptığı konuşmada, “Biz bütün partilere teşekkür ediyoruz. Cumhur İttifakı hariç, karşımızda Millet İttifakında olan diğer partilere de teşekkür ediyoruz. Onlarda kendi programlarını ve kendi düşüncelerini anlattılar. Demokratik bir olgunluk içerisinde bu seçimler tamamlanmış oldu. Siyasi partiler ve seçimler demokrasimizin vazgeçilmezidir. Biz her zaman kaliteli yarıştan ve güçlü bir muhalefetten yanayız. Bunu herkes söylemez. Biz muhalefetinde güçlü olmasını ve kaliteli bir yarışın olmasını istiyoruz. Aksi takdirde bir tane bakkal veya manav varsa, eğer rakibi yoksa vatandaşa, hizmet ettiği insanlara kaliteli sunumda bulunmaz. Biz muhalefet güçlü olsun ki başta ana muhalefet projeleriyle insanlarımızın gönüllerine akılında dokunsun ki biz daha iyisin yapalım istiyoruz. Herkesin kendi partisine, değerlerine sahip çıkması taraftarıyız. Ana muhalefetin başta yaptığı gibi çevre mahallelerdeki veya komşusundaki yangına kova kova su götürürken, kendi evinin yandığından haberi olmadığından dolayından dolayı da kendilerine de üzülüyoruz. CHP kendisi bir duruş sergileyip daha farklı çalışmalar yapabilirdi. Ama ne yazık ki bir İYİ Parti’dir, bir HDP’dir, şudur budur derken Muharrem İnce’nin aldığı oyla partinin kendi aldığı oy ortadadır. Bu da insanlara şöyle bir mesaj veriyor. Siyaset bir omurga ve duruş işidir. Eğer kendi partinizin adayı varsa, kendi partinizin adayına kendi partinize sahip çıkmanız lazım. Türkiye’de Menderes döneminden beri masa üzerinde, defter üzerinde kağıt ve kalemle siyasi mühendis projeleri yapılmıştır. Ama bugüne kadar siyasi mühendislik projeleri tutmamıştır. Bunu muhalefetin iyi anlaması lazım. Onlara akıl verenlerinde iyi anlaması lazım. Türkiye’de tutmadığı gibi Manisa’dan hiç tutmamıştır. Tutmayacaktır. İçerden veya dışarıdan siyasi mühendislik yapanlara  tavsiyemiz, siz masa başında klimalı ortamlarda yada deniz kenarlarında bu projeler üzerinde çalışmayın. Milletin içine karışın. Zaten milletimizi dinledikten sonra doğruyu bulacaksınız’’ dedi.

ZAFER GURURU

AK Parti Manisa’dan 4.’üncü sıra milletvekili seçilen ve AK Parti’nin kurulduğu günden bu zamana kadar Manisa’da tek kadın milletvekili olan Semra Kaplan Kıvırcık ise yaptığı konuşmada, “24 Haziran seçimlerinden zafer ile çıkmanın gururunu yaşıyoruz. Seçim boyunda 10 aday hiçbir sıralama durumuna bakmaksızın enerjilerinin, güçlerinin ve davaya koyacakları hizmetin son damlasına kadar sahaydık. Bu süreç boyunca gençlerimizin enerjisi, kadınlarımızın coşkusu ve büyüklerimizin tecrübesiyle tüm Manisalıların gönlüne taht kurduk. Bunun karşılığını sandıkta aldık. Bizlere yükselen sorumluluğunun bilinci ile güvenin gururu ile Manisa’ya en iyi hizmetleri yapmak, en iyi şekilde çalışmak için halkımızın temsilcisi olacağız. Bu güne kadar yürüdüğümüz gibi bundan sonrada birlikte yürüyeceğiz’’ dedi.

AK Parti Manisa’dan ikinci sıra milletvekili seçilen Uğur Aydemir, üçüncü sıradan seçilen İsmail Bilen ve beşinci sıradan seçilen Mehmet Ali Özkan ise yaptıkları konuşmalarda kendilerine güvenerek milletvekili seçen Manisa halkını TBMM’den en iyi şekilde temsil edeceklerini belirterek, destek olan herkese teşekkür ettiler. 

Konuşmaların ardından AK Parti Manisa’daki yeni 5 milletvekili partilerinin karşısında birlik ve beraberlik pozu verdi.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim