Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

“Ustalıkla kazandık”

Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, seçim sonuçlarıyla yaptığı ilk değerlendirmede, siyasette 16 yıldır kazandıkları ustalığın sandıktan zaferle çıkmalarını sağladığını söyledi.

“Ustalıkla kazandık” 

Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, seçim sonuçlarıyla yaptığı ilk değerlendirmede, siyasette 16 yıldır kazandıkları ustalığın sandıktan zaferle çıkmalarını sağladığını söyledi. 

MUZAFFER KİRT

Ak Parti’nin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Manisa’daki başarısının mimarı olan Mersinli, seçim sonuçları ile ilgili yaptığı değerlendirmede, seçimi 16 yılda siyasette kazandıkları ustalık sayesinde kazandıklarını belirtti.  

Seçim çalışmalarını yürüttükleri Ramazan ayının zorlu bir süreç olmasına rağmen nezaket dilini kullanarak iyi bir performans sergilediklerini ifade eden Mersinli, milletvekili adaylarını sahiplendiklerini ve cumhur ittifakının da sahada olmasını sağlamaya çalıştıklarını dile getirdi.

‘BİZ DE USTA OLDUK’

“Ramazanda zorlu bir süreçti ve biz elimizden geleni yaptık”diyen Mersinli şöyle devam etti “Ramazandan sonraki algıyı muhafaza etmek için elimizden geleni yaptık 16 yıldır Tayyip Beyin nazarında değil de diğer partilerin nazarında biz de usta olduk çalışmalarımızda neler yapılması gerektiğini biliyoruz. Arkadaşlarımız tecrübeli. Adaylarımızın da teşkilatımızın da sahada doğru saf tutmasını sağladık. Bazı canımızı sıkan söylemler vardı “Ak Parti Manisa’da 4 çıkarır 3 çıkarır” diye. Biz bunu da kulak arkası yaptık. Dosdoğru bildiğimiz şekilde çalıştık. Türkiye  konjektöründe  5 çıkarmak iyi bir başarı. Şimdi hükümetin kurulmasını bekleyeceğiz. Mecliste çalışmalarla ilgili yemin töreni sonra inşallah yerel seçim motivasyonuna gireceğiz.”

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SAHADA ÇALIŞTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’nün seçim çalışmaları için sahada olmasını sağladıklarını ve 11 Ak Partili belediye başkanının kendi ilçelerinde etkili çalışmalar yaptığına dikkat çeken Mersinli “Güzel oldu başarılı da olduk. Daha iyisini, 6 vekil çıkarmak isterdik ama zor bir süreçti bu dönemi en hasarsız atlatmak gerekiyordu bunu sağladık. Hem cumhurbaşkanlığı, hem milletvekili oy oranıyla mahcup olmadığımızı düşünüyorum. Biz olumsuzluklarımıza takılmadık, olumlu noktalara yöneldik, iyi dizayn ettik, kadınlarımızın gençlerimizi sahada iyi organize ettik. Yönetimsel manada bunu doğru organize ettiğinizde başarı geliyor. Bu güne kadar ne seçim ne seçim döneminde, ne seçim sonuçları döneminde bir aksama olmadı. Gerilimden uzak bir süreç yaşadık. Olumsuzlukları en asgariye indirmeye çalıştık, ve zaferle çıktık. Partimize oy veren, vermeyen tüm hemşerilerimize teşekkür ederim”diye konuştu.

 

  Yorum Yazın :Misafir

  Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

  Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
  1 2 3 4 5 6 7 8
  21°
  Yarın:22°
  Açık
  Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
  Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
  Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
  Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim