Misafir
6,1722
5,4152
212,94
ÜYE GİRİŞİ

Seçim iddiasını kaybeden hesabı ödeyecek

Amcaoğulları Harun Tay ve Tahir Tay, seçim için girdikleri iddia üzerine tüm köy halkını davet ederek mangalda hazırladıkları et ve sucuk ikramında bulundu. Mangal masrafının tamamını iddiayı kaybeden ödeyecek.

Seçim iddiasını kaybeden hesabı ödeyecek

Amcaoğulları Harun Tay ve Tahir Tay, seçim için girdikleri iddia üzerine tüm köy halkını davet ederek mangalda hazırladıkları et ve sucuk ikramında bulundu. Mangal masrafının tamamını iddiayı kaybeden ödeyecek.

MUZAFFER KİRT

Manisa’da iki amcaoğlunun seçim iddiası yıllardır mahalleliyi mutlu ediyor. Her seçimde kendi tahminlerini yapan Tahir Tay ve Harun Tay, iddiaya tutuşup, seçim günü mangal ateşini yakıyor. 100 nüfuslu mahallenin 72 seçmeni de gün boyunca hazırlanan sucuk ve köftelerden yiyip, iddianın keyfini sürüyor. Seçim günü kurulan mangalın bütün masraflarını da seçim sonuçları belli olduktan sonra kaybeden ödüyor.

CUMHURBAŞKANININ İLK TURDA BELİRLENMESİ

Bu seçimde cumhurbaşkanının ilk turda belirlenip belirlenmemesi üzerine iddiaya giren iki amcaoğlundan Harun Tay, Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda cumhurbaşkanı olacağını savunurken, diğer amcaoğlu Tahir Tay da seçimlerin ikinci tura kalacağını iddia etti.

30 KİLO SUCUK VE KÖFTE İKRAM EDİLDİ

Mahalleliye mangalları servis eden Tahir Tay, 30 kilo etten sucuk ve köfte hazırladıklarını belirterek,“15 senedir her seçimde bunu yapıyoruz. Köylümüz faydalansın istedik. Bu seçimde de iddiaya girdik. Amcaoğlum ‘ilk turda sonuçlanacak’ dedi. Ben de sonuçlanmayacağını, ikinci tura kalacağını söyledim. İnşallah ben kazanacağım. Sonuçlar belli olduğunda kaybeden hesabı ödeyecek. Geçen seçimde Manisa’da AK Parti’nin 4 milletvekili varken yurtdışı oylarıyla 5 vekile çıktı. Akşam parayı almıştım, sabah parayı iade etmek çok zor gelmişti ” diye konuştu. Harun Tay ise, her iddiada kendisinin haklı çıktığını savunarak, “ Bu seçimde de kaybedecek ama direniyor. Yine ben kazanacağım” dedi.

İDDİANIN KAZANANI KÖYLÜLER

İki amcaoğlunun iddiasından en çok mahalle halkının kazandığını dile getiren mahalle sakinlerinden Ziya Tay da, “Biz her durumda kazanıyoruz. Dostluk kazanıyor. İddia sonucunda kaybeden taraf ödemeyi yapıyor. Biz mangalın tadını çıkarmış oluyoruz” diye konuştu.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim