Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

Manisa’da seçime katılım yüksek oldu

1 milyon 44 bin 628 seçmen ve 3 bin 455 sandığın kurulduğu Manisa’da vatandaşlar yeni bir gelecek için Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimine büyük ilgi gösterdi.

 

Manisa’da seçime katılım yüksek oldu

1 milyon 44 bin 628 seçmen ve 3 bin 455 sandığın kurulduğu Manisa’da vatandaşlar yeni bir gelecek için Cumhurbaşkanı ve 27.  Dönem Milletvekili Genel Seçimine büyük ilgi gösterdi.  

MUZAFFER KİRT

Manisa’da geçtiğimiz seçimlere göre vatandaşın ilgisi arttı. Manisalılar, yeni bir gelecek Cumhurbaşkanı ve 27.  Dönem Milletvekili Genel Seçimine büyük ilgi gösterdi.   1 milyon 44 bin 628 seçmen ve 3 bin 455 sandığın kurulduğu Manisa’da vatandaşlar, Saat 08.00 itibariyle oy kullanma işlemlerine başladı. Tüm yurtta olduğu gibi Manisa’da da oy kullanmak isteyen vatandaşlar oy kullanacakları okulun yolunu tuttu. Vatandaşlar okul önlerinde kuyruklar oluşturdu. Engelli ve yaşlı vatandaşlar ise çevrelerdeki vatandaşların destekleriyle oy kullanacağı sınıfa giderek oyunu kullandı. Nüfus cüzdanları ile sandık başına gelen seçmenler, sandık görevlilerinin verdiği 2 oy pusulası ve 1 zarf ile birlikte kabine girerek oy kullandı. YSK tarafından verilen zarfı, seçim sandıklarına bırakan vatandaşlar, sandık seçmen listesine attıkları imzanın ardından oy kullanma işlemlerini tamamlayarak ayrıldı. 3 bin 57 emniyet ve jandarma mensubu, 515 araç ile görev seçimlerin güvenliği için görev yaparken, emniyet ve jandarmadan da 460 hazır kuvvet bekletildi.

OYLARINI SEYYAR SANDIKTA KULLANDI

Bu seçimde ilk kez seyyar sandık uygulaması hayata geçti. Manisa genelinde yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlar, oluşturulan "seyyar sandık" ekipleri sayesinde okullara gitmek yerine evlerinde oy kullandı.  Ekipler, yaşlı ve bakıma muhtaç olan hastaların oy kullanması için seyyar sandıkları çeşitli mahallelerdeki hastaların evlerine götürdü.

YAŞLI VE HASTALAR MEMNUN

Sandık başkanı ve üyelerin nezaretinde evlerinde oy kullanan yaşlı ve hastalar, bu uygulamayı olumlu bulduklarını ifade ederek, devlet yetkililerine teşekkür etti.  Bakıma muhtaç 88 yaşındaki Mehmet Köseoğlu, yaşlılığı nedeniyle hareket edemediğini ve bu nedenle gezemediğini belirterek, "Allah razı olsun ben daha ne isteyebilirim ki. Doktor gelip evimde muayene ediyor. Sandık evime geliyor." dedi. Evden çıkamadığını ve oy kullanmak için sandığın bulunduğu okula gidemeyeceğini aktaran 78 yaşındaki Ümmü İspat ise, "Ben hastayım ve dışarı çıkamıyorum. Bu uygulama sayesinde evimde oy kullandım. Allah devletimize zeval vermesin." diye konuştu.

Manisa gelendeki cezaevinde Tutuklu ya da taksirli suçlardan hükümlüler cezaevlerinde kurulan sandıklarda oylarını kullandı.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim