Misafir
5,9652
5,2792
224,71
ÜYE GİRİŞİ

15 dakikalık yağmur hayatı felç etti

Manisa’da dün öğleden sonra aniden başlayan ve tam 15 dakika boyunca etkisini sürdüren sağanak yağış hayatı felç etti.

 

15 dakikalık yağmur hayatı felç etti

Manisa’da dün öğleden sonra aniden başlayan ve tam 15 dakika boyunca etkisini sürdüren sağanak yağış hayatı felç etti.

 

Manisa’da öğleden sonra aniden başlayan ve tam 15 dakika boyunca etkisini sürdüren sağanak yağış şehir merkezinde bodrum katındaki evlerin, iş yerlerle evlerin su basmasına neden oldu. 

İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI SOKAĞIDA SULARA GÖMÜLDÜ   

 

Manisa Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı birimleri kendilerine gelen su baskınlarına müdahale için çıkışa geçtikleri sırada gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Yağmur suları da itfaiyenin de bulunduğu Yunusemre ilçesi 3819 sokak üzerindeki yolun tamamına geçilmez kıldı. Sel sularından göle dönüşen sokak üzerindeki logarları ise evlerine su basan mahalle sakinlerince uzun uğraşlar sonrasında açabildi. Sel suları bir çok işyerinde hasara yol açarken şehrin bir çok bölgesinde bulunan evlerin bodrum katları da yağan yağmurlardan nasibini aldı. Yağmura yolda yakalanan bazı vatandaşlar ise yağmur sularından Venedik'i aratmayan konuma gelen cadde ve sokaklarda zor anlar yaşadı. İtfaiye Daire Başkanlığı birimleri ise kendilerine gelen yüzlerce su baskına ulaşabilmek için izindeki tüm ekiplerini göreve çağırdı. Evlerinin bodrum katlarına su basan vatandaşlar ise sular içerisinde kalan eşyalarını evlerinden çıkartarak dışarıda bir yere çıkartıp kurumaya bıraktı.

    

TKDK ARŞİVİ SULARA GÖMÜLDÜ

 

Öte yanda da her yağmur sonrasında büyük sıkıntılar yaşayan TKDK Manisa İl Koordinatörlüğünün bodrum katını komple sel sularıyla doldu. Binlerce evrakın  işlev dışı kalmasına neden oldu. Yağmurların yağmasıyla birlikte sorumlu bulunduğu dairesine koşan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Manisa İl Koordinatörlüğü Müdürü Uğur Uslu, personelin yardımıyla kurtarabildiği evrakları kurtarmayı başardı. Müdür Uslu durumla ilgili yaptığı açıklamada “Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğü her yağmurda yaşadığımızı bu su baskını sorununu kökünden çözümlemesi gerekir. Biz Devletin kurumu olarak MASKİ Genel Müdürlüğüne gerek hasar ile gerekse köklü alt yapı ile ilgili olarak yazılı başvuruda bulunacağız” dedi

Evleri su basan ev sahipleri de benzer yaptırımlar için Büyükşehir Belediyesine dilekçe ile başvuracaklarını dile getiren vatandaşlar ise“Bir yağmur yağmaya görsün. Logarların kum ve benzeri pisliklerle dolması ve onların Fen İşleri ve MASKİ birimlerince temizlenmemesi evlerimizin su basmasına neden oldu. En azından Su basmalarından kaynaklı zararımızın telafi edilmesini bekliyoruz ”dediler. HABER MERKEZİ

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim