Misafir
6,0412
5,329
226,83
ÜYE GİRİŞİ

Safran Çayı’nı kirleten aranıyor!

Manisa Valiliği, aylardır her yağışta atıklarla katledilen Safran Çayı ile ilgili açıklamada bulundu. Birçok olasılıktan dolayı kirlilik kaynağının tespitinin güç olduğunun belirtildiği açıklamada, ilgili kurumların kirlilik kaynağının tespitine yönelik çalışmaları sürdürdükleri belirtildi.

 

 

 

Safran Çayı’nı kirleten aranıyor!

 

Manisa Valiliği, aylardır her yağışta atıklarla katledilen Safran Çayı ile ilgili açıklamada bulundu. Birçok olasılıktan dolayı kirlilik kaynağının tespitinin güç olduğunun belirtildiği açıklamada, ilgili kurumların kirlilik kaynağının tespitine yönelik çalışmaları sürdürdükleri belirtildi.  

 

 

Manisa Valiliği, 2018 yılının ilk gününden başlayarak aylardır defalarca kimyasal atıklarla kirletilen Safran Çayı’nın kirliliğine yönelik Vali Mustafa Hakan Güvençer imzası ile açıklamada bulundu.

KANALİZASYON SUYU MU, KİMYASAL MI?

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi “İlimiz Yunusemre ilçesinde doğan Safran Çayı, şehrin içerisinden, Küçük Sanayi Sitesi ile Manisa Organize Sanayi Bölgesinin arasından geçtikten, konut bölgelerinden üzeri kapalı olarak 700-800 m gittikten sonra Atatürk Kent Parkı”nın içerisinde tekrardan açıktan akmaya devam etmektedir. Nihai olarak Gediz Nehri'ne bağlanmaktadır. Safran Çayı'nın kirliliği ile ilgili tespitler, özellikle yağışların yoğun olduğu günlerde olmaktadır.

Safran Çayının şehrin içerisinden geçmesi sebebiyle, çayın geçtiği güzergahın pek çok noktasında yağmursuyu bağlantıları bulunmaktadır. Şehrin kanalizasyon hatları ile yağmursuyu hatları tamamen ayrı değildir. Çayda oluşan kirliliğin kaynağının tespit edilebilmesi için; atık su deşarjlarının şehrin altyapı sistemlerinden mi, yağmursuyu hatlarından mı, işletmelerin münferit atık su deşarjlarından mı kaynaklandığının, kişilerin bireysel atık su boşaltımlarının olup-olmadığının veya vidanjörlerin kaçak olarak Safran Çayı'na atık su deşarjı yapıp-yapmadıkları gibi pek çok olasılığın değerlendirilmesini gerekli kılmaktadır.

KİRLİLİK KAYNAĞI ARAŞTIRILIYOR

İlimizde oluşan kirlilik kaynakları ile ilgili mücadeleye son derece önem verilmektedir. Safran Çayı'nda vuku bulan kirliliğin kaynağı ile ilgili pek çok olasılık bulunduğundan,  kirlilik kaynağının tespiti güç olmakla birlikte; Safran Çayı'ndaki kirliliğin ilk gözlemlendiği andan itibaren, kirlilik kaynağının tespitine yönelik olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, MASKİ VE OSB tarafından çalışmalar başlatılmış olup, araştırmalar devam etmekte, sonuçlarına dair bilimsel verilere tamamıyla ulaşılmasını müteakiben gerekli proje ve imalatlara başlanabilecektir.HABER MERKEZİ

 

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim