Misafir
6,0349
5,3205
229,34
ÜYE GİRİŞİ

Manisa Tenis Dağcılık’tan “Doğadaki Genç Projesi”

Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve doğayı sevdirebilmek adına proje üretti.

 

Manisa Tenis Dağcılık’tan

“Doğadaki Genç Projesi”

 

 

Manisa’nın kendi alanında lokomotif kulüplerinden biri olan Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü, Doğadaki Genç Projesi’ni başarıyla gerçekleştirdi. Bağımlılık İle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Kararı ile; Manisa Valiliği, Şehzadeler Belediyesi, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü, Manisa PDR Derneği ve Manisa Tenis ve Dağcılık Kulübü  destekleriyle yürütülen gençlik projesine yoğun bir katılım oldu.

GERMİYANOĞLU: “GELECEK NESİLLER İÇİN!”

Doğadaki Genç Projesi Koordinatörü Psikolojik Danışman Mehmed Akif Germiyanoğlu, proje amacının gençlerin davranışsal, duyuşsal ve  bilişsel sağlıklarını korumak, uyuşturucu ve bağımlılık yapan diğer maddelerden korumak ve uzaklaştırmak, gelecek nesillere doğayı sevdirebilmek, okulla daha olumlu bağ kurabilmelerini sağlamak, boş zamanları daha verimli şekilde kullanabilmelerini öğretmek, sağlıklı ve yararlı alışkanlılar edinmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Germiyanoğlu, "Manisa’daki dezavantajlı bölgelerdeki risk altında bulunan lise 9. sınıf öğrencilerine yönelik yürütülen proje, 2017-2018 eğitim öğretim sezonunun ikinci yarısından okulların kapanmasına kadar tamamlandı. İki haftada bir yürütülen faaliyette, öğrencilerin doğayı tanıması, bağımlılıklardan uzak durmaları, Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü tarafından, dağıtılan tohumlu kalemler aracılığıyla doğayla bağlarını kuvvetlendirmeleri, doğada oynanan grup oyunlarıyla arkadaşlık ilişkilerini pekiştirmeleri ve Yürüyüş Lideri/Psikolojik Danışman tarafından uygulanan nefes egzersizleri, fiziksel gevşeme egzersizleri ve psikolojik gevşeme teknikleriyle rahatlamaları amaçlanıyor. Manisa Spil Dağı ve çevresindeki doğa yürüyüş rotalarında gerçekleştirilen faaliyet yaklaşık 6 saat sürüyor. Yerel yönetimlerin servis ve kumanya desteği sağladığı faaliyete şimdiye kadar 120 öğrenci katıldı" dedi.

ZİHNİ YÜKSEL: “ONURLU VE GURURLUYUZ”

Manisa Tenis dağcılık Spor Kulübü Başkanı Zihni Yüksel ise Doğadaki Genç Projesi’yle ilgili şunları söyledi: “Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü olarak böyle bir projenin içerisinde yer aldığımız için onurlu, gururlu ve çok mutluyuz. Dağcılık sporu branşında bu tarz projelere her zaman yer vereceğiz ve genç neslin hem kötü alışkanlıklar edinmelerini önlemek, hem de dağcılık sporuna, ilke ve idealleri olan eğitimli, azimli, genç ve dinamik sporcular kazandırmayı hedefliyoruz. Genç sporcularımızı yüksek zirvelere ve başarılara taşımak adına; Sporcularımıza gerekli  maddi ve manevi destek veriyoruz ve bu yolda da desteklerimizi arttırmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim."

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim