Misafir
6,5395
5,8426
252,35
ÜYE GİRİŞİ

Ve pazarcı tezgah açtı

Perşamba Pazarı’nın yeni yerinin kararlaştırılmasının ardından pazarcı esnafı dün Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde tezgah açtı.

Ve pazarcı tezgah açtı

Perşamba Pazarı’nın yeni yerinin kararlaştırılmasının ardından pazarcı esnafı dün Avni Gemicioğlu Caddesi üzerinde tezgah açtı.

ZÜLFİ BELLİCİ

Ege Bölgesi’nin en büyük pazarlarından biri olan Perşembe pazarı, 71 gün aradan sonra yeniden kuruldu. Manisa'da 2 aydan uzun bir süredir tartışma konusu olan Perşembe pazarının, UKOME kararı sonrası Avni Gemicioğlu Caddesi üzerine kurulması kararlaştırıldı. Gece saatlerinden itibaren Avni Gemicioğlu Caddesi gelen pazarcılar, yolun trafiğe kapatılmasının ardından cadde ve cadde bitişiğinde bulunan ara sokaklara tezgah kurmaya başladı. Pazarcı esnafı ile bölge esnafı arasında herhangi bir sorunun yaşanmadığı ifade edilirken, müşterilerin sabahın ilk saatlerinden itibaren pazar alışverişine başladığı görüldü.

PAZARCI DA VATANDAŞ DA MEMNUN

Perşembe pazarının 71 gün aradan sonra yeniden kurulmasından memnun olduklarını dile getiren pazarcılar, ara sokakların dar olduğunu belirterek tuhafiye esnafının tezgah kurmakta zorlandığını ifade etti. Pazarcılar, “Pazarın yeniden kurulması sevindirici ancak pazar yeri beklediğimiz gibi değil. Yollar çok dar. Bazı esnaflar aynı sokakta karşılıklı tezgah kuramıyor. Tuhafiye esnaflarını tek bir bölgeye almak yerine farklı yerlere yerleştirmişler. Sebze meyveciliğin bulunduğu yerler daha düzenli. Pazar yerinde kopukluk çok fazla” yorumunda bulundu. Eski Garaj Yeni Proje'nin bitiminin ardından Perşembe pazarı esnafı, yeni, modern bir pazar yerine kavuşmuş olacak.

Yorum Yazın :Misafir

Yorumda İsminizin Çıkması İçin Üye Girişi Yapmalısınız

Son dönemde yaşananların adı konulmamış bir dünya savaşına işaret ettiğini belirten Siyasal İletişim Uzmanı ve Siyaset Bilimci Ozan Erdem, bu süreçte en merkezi ülkenin Türkiye olduğunu ve kurulan yeni dünya düzeninin belirleyicisi olduğunu söyledi. Siyaset Bilimci- Eğitimci- Yazar Ozan Erdem ile 23 maddeden oluşan, liderlik özellikleri ile donanmış şahsiyetlerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla hazırladığı; “Lider Bir Şahsiyetin İnşâsı” adlı, keyifle okuyabileceğiniz son kitabı hakkında röportaj gerçekleştirdik. “Biz, "Rant-yolsuzluk-sömürü” çarkını "ticaret-tarikat-siyaset” sosuna bulandırıp bize yutturmaya çalışanlardan medet ummayız”diyen TKP’nin Manisa Büyükşehir Adayı Çınar, bu ablukayı dağıtacak bir iradeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek, 31 Mart akşamından ve 1 Nisan sabahından itibaren de yine alanlarda, meydanlarda, fabrikalarda, okullarda örgütlenmeye, güçlenmeye devam edeceklerini söyledi. Menekşe Restaurant’ın Yeni Mahalle’de bulunan şubesini işleten Hüseyin Yıldırım ve ortağı Ömer Bediroğlu, et kebap ürünlerinin yanı sıra farklı olarak verdikleri lahmacun hizmetiyle kısa sürede tercih edilir oldular. ​​​​​​​Türkiye’nin önde gelen siyaset bilimcilerinden Murat Bahadır Akkoyunlu, Türkiye’nin dünyada küresel çeteler karşı verilen mücadelede başı çektiğini ve 2500 yıllık devlet aklıyla hareket ettiğini söyledi.   Bütün bu varsayımlar altında, toplam sanayide istihdam edilecek nitelikli iş gücü ihtiyacının artacağı, eğitim ve gelir düzeyi yüksek bir iş gücü yapısının oluşacağı öngörülmektedir. “Bu arka bahçe diye nitelendirdiğimiz federasyon siyaset üretecek, yeni siyasetçiler yetiştirecek-geliştirecek. Yetiştirdiği genç kardeşlerimizi topluma arz ederek siyasi kadrolarda ve bürokrasilerde yer almalarını sağlamak.
1 2 3 4 5 6 7 8
21°
Yarın:22°
Açık
Diğerleri Manisa Belediyesi Manisa Valiliği Celal Bayar Üniversitesi
Diğerleri Basın İlan Kurumu Basın Yayın EGM Anadolu Ajansı
Kurumlarımız Birey Dersanesi Özel Merkez ASML Manisa Manşet Gazetesi
Künye Yayın İlkeleri Kullanıcı Sözleşmesi Reklam İletişim